PILNE

Nowoczesne usg w szpitalu Żeromskiego

16 marca 2017 Zdrowie
Autor:  m.s.

 Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie otrzymał nowoczesny sprzęt medyczny w tym aparat USG, który pozwala wykonywać badania wszystkich narządów u dzieci. Jego koszt to blisko 200 tys. zł. Darczyńcą jest fundacja Global Care Knorr Bremse.

- Aparat USG z głowicą do echokardiografii jest nam bardzo potrzebny. Dzięki nowym możliwościom poszerzymy diagnostykę i zwiększymy wykrywalność wielu chorób występujących u dzieci – mówi Marta Czubaj- Kowal, lekarz kierujący Oddziałem Pediatrycznym. 

 To nie pierwszy dar fundacji Global Care Knorr Bremse dla Oddziału Pediatrycznego. Wczesniej nie tylko wyremontowała oddział, ale też wyposażyła go  m.in. w dwa aparaty EKG, pulsoksymetry, aparaty do pomiaru ciśnienia, łóżka i szafki dla dzieci, oraz  meble i sprzęt do gabinetu zabiegowego.

 W ciągu roku na oddziale pediatrycznym hospitalizowanych jest ok. 1400 dzieci. Ponadto rocznie pediatrzy konsultują całodobowo dla innych oddziałów ok.500 dzieci, a konsultowanych i leczonych w ramach oddziału ratunkowego jest ok. 10,3 tys. maluchów.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.