10 października 2017 m.s.

O włos od pomocy. Politechnika Krakowska zmienia się w salon fryzjerski

Zdrowie

23 października Politechnika Krakowska zmieni się znów w wielki salon fryzjerski, każdy będzie mógł oddać włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii i poważnych operacjach. Studenci po raz drugi organizują akcję pod nazwą „O włos od pomocy”.

Już rozpoczęły się zapisy chętnych, można ich dokonać elektronicznie. Darczyńcy za darmo przejdą metamorfozy, w których pomogą najlepsi krakowscy styliści fryzur. Udział w wydarzeniu zadeklarowało już 17 krakowskich salonów fryzjerskich, mistrzowie nożyczek są gotowi ściąć włosy nawet 120 darczyńcom.

- Utrata włosów to bardzo częsty skutek uboczny chemioterapii. Jest dla małych pacjentów niezwykle trudnym przeżyciem, powoduje dodatkowe obciążenie stresem. Ścinając włosy i oddając je w szczytnym celu można chociaż trochę rozproszyć smutek malucha. Podarowana peruka podnosi pewność siebie małego pacjenta i pomaga mu lepiej znosić trudy terapii - wyjaśnia Marlena Kubas, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji „O włos od pomocy” na Politechnice Krakowskiej.

Studentka PK w ubiegłym roku była w gronie 105 darczyńców, którzy podarowali chorym włosy podczas pierwszej edycji akcji.

- Dzięki tej zbiórce udało się przekazać dzieciom za darmo ponad 30 peruk. To ogromne wsparcie dla rodziny chorego, bo peruki z naturalnych włosów są bardzo drogie - mówi Marlena. To właśnie sukces ubiegłorocznej akcji zachęcił studentów PK do organizacji drugiej edycji wydarzenia. W tegorocznej akcji znów może wciąż udział każdy, kto zechce podarować przynajmniej 25 cm włosów.

- Włosy mogą być farbowane, nie mogą być tylko bardzo zniszczone. Nasi fryzjerzy pomogą każdemu dobrać nową fryzurę, na jedno strzyżenie przeznaczymy nawet godzinę. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie nawet 120 darczyńców, są jeszcze wolne miejsca. Prosimy tylko o wcześniejsze dokonanie rejestracji, tak, żebyśmy mogli przygotować wygodny dla uczestników akcji harmonogram wizyt na politechnice w poniedziałek 23 października. Każdy przyjdzie do naszego salonu fryzjerskiego na wyznaczoną godzinę - zapowiada Marlena Kubas.

Formularz rejestracyjny znajduje się na facebookowym fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com oraz pod bezpośrednim adresem: Zapisy na "O włos od pomocy"

Wydarzenie organizują Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej wraz z Fundacją Przyjaźni WeGirls. Wielkie strzyżenie odbywać się będzie w galerii GIL Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 w poniedziałek 23 października w godzinach 9-17.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.