12 października 2017 m.s.

Od niedzieli zmiany w kursach pociągów Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych

Komunikacja

 Od 15 października zmienia się rozkład jazdy pociągów Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych. Ma to związek z kolejnym etapem prac modernizacyjnych na terenie krakowskiego węzła kolejowego.

 WIELICZKA RYNEK KOPALNIA – KRAKÓW GŁÓWNY - KRAKÓW LOTNISKO

Ze względu na konieczność zamknięcia poszczególnych odcinków tras istotnym inne będą godziny kursowania składów na trasie Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko. Zmiana jest konieczna, by utrzymać kursowanie pociągów w pełnej relacji przynajmniej raz na godzinę. Od niedzieli (15 października) pociągi będą wyjeżdżać z Wieliczki w cyklu godzinnym ok. 30-40 minut po każdej godzinie.

W kierunku przeciwnym ze stacji Kraków Lotnisko pojazdy wyruszą ok. 40 minut po każdej godzinie. W zamian za wycofane kursy  pasażerów wozić będą zastępcze autobusy w relacji: Kraków Główny – Kraków Lotnisko - bez postojów na przystankach pośrednich, Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia - z postojami: Kraków Płaszów, Wieliczka Park).

 KRAKÓW GŁÓWNY – TARNÓW

Zdecydowanie mniejsza będzie skala zmian na trasie Kraków Główny – Tarnów. Inne będą jedynie godziny kursowania pociągów przyjeżdżających do Krakowa pomiędzy 8:00 a 10:00. Ponadto, z uwagi na prace prowadzone w nocy z 15/16, 16/17 i 18/19 października 2017 r. na odcinku Tarnów – Kłaj pociągi Kolei Małopolskich (30349 relacji Kraków Główny (odjazd 23:22) – Tarnów i 30352 relacji Tarnów – Kraków Główny (przyjazd 5:34) oraz Przewozów Regionalnych (30350 relacji Tarnów – Kraków Główny (przyjazd 4:42) i 33039 relacji Kraków Główny (odjazd 22:32) – Tarnów) na części trasy zostaną zastąpione autobusami zastępczymi.

 KRAKÓW GŁÓWNY – SĘDZISZÓW

Z nowego rozkładu jazdy zdecydowanie ucieszą się pasażerowie korzystający z połączeń Niedźwiedź – Słomniki i Słomniki – Miechów. Zakończyły się bowiem prace torowe prowadzone na tych odcinkach. Dzięki temu wszystkie pociągi pojadą po trasach płynnie, bez konieczności wprowadzania komunikacji zastępczej. Co ważne, od 15 października większość pociągów będzie miała także jednolity rozkład jazdy. Jedynie z uwagi na prace prowadzone w nocy z 22/23 – 25/26 października pociąg 32818 relacji Kraków Główny (odjazd 23:36) – Sędziszów zostanie zastąpiony autobusem zastępczym na odcinku Miechów – Tunel.

 KRAKÓW – JASŁO Z powodu braku przepustowości linii nr 91 na odcinku Kraków Główny – Podłęże od 15 października do 9 grudnia 2017 r. po godzinie 17:00 nie będzie możliwe uruchomienie osobnego pociągu z Krakowa do Jasła. W zamian za to pociąg 30333 „NIKIFOR” zostanie złożony z dwóch pojazdów – pierwszy z nich pojedzie do Krynicy-Zdrój, natomiast drugi bezpośrednio do Jasła. Składy zostaną rozłączone w Stróżach, dzięki temu pasażerowie nie będą musieli się przesiadać.

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA NA ODCINKACH SKAWINA – RADZISZÓW I WADOWICE – BIELSKO-BIAŁA Na utrudnienia w kursowaniu pociągów muszą się także nastawić pasażerowie korzystający z połączenia Skawina – Radziszów. Do 10 listopada na trasie wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Ruch zostanie przywrócony jedynie od 1-5 listopada. Dodatkowo w dni robocze od 16 do 27 października 2017 r. pociągi zostaną zastąpione autobusami na odcinku Wadowice – Bielsko-Biała.

KOMUNIKACJA NA TRASIE KRAKÓW GŁÓWNY – KATOWICE/OŚWIĘCIM Zmiany w kursowaniu pociągów zostaną wprowadzone także na trasie Kraków – Trzebinia. Ze względu na szeroko zakrojoną modernizację torów konieczne jest zastąpienie części składów komunikacją autobusową. Zostanie ona wprowadzona jedynie poza godzinami szczytu. Rano pociągi dowiozą pasażerów bezpośrednio do Krakowa. Bez przesiadek podróżni będą mogli także późnym popołudniem wrócić do swoich domów. Co ważne, przejazd komunikacją zastępczą będzie się odbywał za okazaniem biletów kolejowych na pociągi REGIO. Dodatkowo, by skrócić czas przejazdu na linii, do wybranych pociągów zostanie wprowadzona bezpośrednia komunikacja autobusowa. Autobusy nie będą zatrzymywały się na przystankach pośrednich i odjadą o następujących godzinach: z Krakowa Głównego (odjazd 6:33 i 6:55) do przystanku Kraków Business Park; z Krakowa Głównego (odjazd 20:40) do Zabierzowa; z przystanku Kraków Business Park (odjazd 16:25) do Krakowa Głównego; z Zabierzowa (odjazd 20:55) do Krakowa Głównego. Szczegóły dotyczące kursowania poszczególnych pociągów dostępne są na plakatach z rozkładem jazdy, w gablotach ogłoszeń umieszczonych na stacjach i przystankach oraz na ulotkach i na stronach internetowych operatorów: www.malopolskiekoleje.pl i www.polregio.pl 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.