PILNE

Odwiedził komisariat w poszukiwaniu kolegi i tam już został

23 lutego 2018 Kronika Kryminalna

Policjant rozpoznał poszukiwanego mężczyznę i doprowadził go do komisariatu. Niebawem dotarł tam inny podejrzany, który w budynku policji poszukiwał kolegi. Na koniec wpadł jeszcze kolejny mężczyzna, twierdząc, że został zaatakowany przez dwóch napastników, z których jeden miał go pobić, a drugi okraść.

Na początku stycznia funkcjonariusz policji w trakcie pełnionej służby z okna zauważył poszukiwanego, który przechodził obok komisariatu. Wybiegł za nim, a następnie doprowadził do budynku policji. Po kilkunastu minutach zjawił się tam inny mężczyzna mówiąc, że poszukuje kolegi. Jak się potem okazało również był poszukiwany przez policję. Na koniec do komisariatu wpadł przechodzień, który poskarżył się, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, z których jeden miał go pobić, a drugi w tym czasie zabrał pieniądze, telefon i dokumenty.

Pokrzywdzony podał rysopis sprawców, który odpowiadał wizerunkom podejrzanych. Zostali więc przeszukani i u jednego z nich  znaleziono telefon pokrzywdzonego , a u drugiego jego kartę bankomatową. Obu napastnikom zarzucono udział w rozboju. Tylko jeden z nich przyznał się do winy. Oskarżonym mężczyznom grożą kary do 12 lat więzienia.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.