PILNE

Okaleczyli i okradli studentkę. Są już w rękach policji

09 lutego 2018 Kronika Kryminalna
Autor:  ANKO

Krakowskim policjantom po ponad roku udało się zatrzymać dwoje sprawców napadu na 23-letnią studentkę.

Do zdarzenia doszło 7 grudnia 2016 roku, około godz. 1:30 w nocy, na al. Mickiewicza w Krakowie. 23-latka wracała do domu. Kiedy przechodziła obok jednej z kamienic została siłą wciągnięta do bramy przez 3 osoby. Jeden z napastników wykręcił jej ręce, a w tym czasie towarzysząca mu kobieta i drugi mężczyzna przeszukiwali torebkę, z której zabrali 400 zł i telefon komórkowy. Na koniec jeden z mężczyzn okaleczył twarz kobiety kluczami.

Po dokonanym rozboju sprawcy uciekli, a studentka natychmiast powiadomiła policję. Niestety nie była w stanie podać rysopisów napastników, gdyż cała trójka była zamaskowana szalikami i kapturami. Policja zabezpieczyła okoliczny monitoring i rozpoczęła typowanie potencjalnych sprawców.

Kilka dni temu udało się zatrzymać 25-letniego mieszkańca Podgórza oraz 30-letnią mieszkankę Nowej Huty. Oboje usłyszeli zarzut dokonania rozboju za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Podczas przeszukania mieszkania kobiety natrafiono na kwity z lombardu, z których wynikało, że zastawiała kradzione przedmioty. W związku z tym 30-latka usłyszała również zarzut paserstwa. Wobec obojga zastosowano policyjny dozór.

Ostatni ze sprawców jest poszukiwany. Policja zna już jego tożsamość.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.