PILNE

Oto piękno sportu - zagrali by uczcić pamięć swoich zmarłych kolegów

28 stycznia 2019 Sport
Autor:  Małgorzata Skiba

XI Memoriał im. Michała Bobera i Michała Jeziora już za nami. Zwycięzcą tegorocznej edycji została drużyna ze Śląska - Górnik Zabrze, która w finale pokonała krakowską Wisłę imponującym wynikiem 7-0! Górnik Zabrze na Memoriale zagrał po raz szósty. Dotychczas zwycięzcą Memoriału był raz (w 2012 roku) a jego finałowy przeciwnik, triumfował aż czterokrotnie (2011, 2014, 2017, 2018).

Tradycyjnie, w trakcie Memoriału został rozegrany Mecz Przyjaciół. Udział w nim wzięli boiskowi koledzy obu Michałów, m.in. Kacper Orłowski, Mateusz Niechciał, Jarosław Urbaniec, Tomasz Pacyga, Marcin Ciepły czy Wojciech Dziadzio - większość z nich znana szerszej publiczności z występów w Hutniku Kraków, ale także w zespołach Ekstraklasy oraz I i II ligi.

Całe zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, zarówno na trybunach, jak i na boisku,  a zawodnicy przestrzegali zasad fair-play. Na trybunach stawili się licznie przybyli widzowie, wśród których byli członkowie rodzin i przyjaciele zawodników uczestniczących w rozgrywkach, przyjaciele Michała Bobera i Michała Jeziora oraz mieszkańcy Krakowa. Swoją obecnością nie tylko wsparli uczestników Memoriału, ale i uhonorowali pamięć zmarłych Michałów. Jakże trafne jest przecież motto Fundacji im. Michała Bobera i Michała Jeziora: "Istniejemy póki ktoś o nas pamięta".

Po zakończeniu finałowego meczu, upamiętniono Michała Bobera i Michała Jeziora minutą ciszy. Potem nastąpiło wręczenie nagród i podziękowań, m.in. od wzruszonych rodziców Michała Bobera. Po zakończeniu turnieju, zostały  złożone kwiaty i zapalone znicze na grobach młodych piłkarzy na Cmentarzu Batowickim. Po wszystkim, w Opactwie o. Cystersów w Mogile odbyła się msza święta w intencji zmarłych zawodników.

Jeśli ktoś nie czytał poprzedniego artykułu, przypominającego historię obu Michałów i założenia Fundacji, to nic straconego - wystarczy kliknąć TUTAJ

Końcowa klasyfikacja XI Memoriału im. Michała Bobera i Michała Jeziora:
1. Górnik Zabrze
2. Wisła Kraków
3. Hutnik Kraków
4. Cracovia
5. Garbaria
6. Krakus Nowa Huta.

Najlepszym zawodnikiem Memoriału został Kacper Kubasiak reprezentujący drużynę Hutnika. Tytuły najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza przypadły zawodnikom zwycięskiego w tej edycji Memoriału Górnika, tj.odpowiednio: Janowi Borkowi (5 strzelonych bramek) i Bartoszowi Sekule. 

Wyniki fazy grupowej:

Grupa A:
Hutnik - Garbarnia 3-2
Wisła - Garbarnia 3-0
Hutnik - Wisła 4-1

Grupa B:
Krakus - Cracovia 0-3
Krakus - Górnik 0-7
Górnik - Cracovia 0-1

Półfinały:
Hutnik - Górnik 1-3
Wisła - Cracovia 2-1

Mecz o V miejsce:
Krakus - Garbarnia 1-4

Mecz o III miejsce:
Hutnik - Cracovia 2-0

Finał:
Górnik - Wisła 7-0

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XI Memoriału im. Michała Bobera i Michała Jeziora.


Fot. Małgorzata Skiba 


Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.