PILNE

Otwarto Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka

10 wrzesnia 2019 Zdrowie
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

W 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką przy ul. Wrocławskiej otwarto Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka. Służy ono pomocą pacjentom z podejrzeniem nowotworu skóry, postawionym przez lekarzy innych specjalności. 

Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka to specjalistyczny ośrodek działający na terenie szpitala, który powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę zachorowań na nowotwory skóry, w tym na czerniaka. Skupia w jednym miejscu wykwalifikowany zespół dermatologów, zespół chirurgów onkologicznych doświadczony w diagnostyce i leczeniu czerniaka oraz innych nowotworów skóry, a także świetnie przygotowany zespół chirurgów plastycznych. Ponadto, ściśle współpracuje z onkologami klinicznymi i innymi specjalistami zajmującymi się leczeniem m. in. chorych na czerniaka w ramach konsylium onkologicznego i karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego.

Centrum służy pomocą pacjentom z podejrzeniem nowotworu skóry postawionym przez lekarzy innych specjalności, oferując pełną diagnostykę, w tym badanie dermatoskopowe lub wideodermatoskopowe, diagnostykę chirurgiczną z odpowiednim badaniem histopatologicznym i konsultacje wielospecjalistyczne. Do centrum mogą także zgłaszać się chorzy z rozpoznaniem mikroskopowym postawionym w innym szpitalu, a także ci, u których choroba jest bardziej zaawansowana, np. z przerzutami do węzłów chłonnych czy przerzutami odległymi.

Lekarze pracujący w centrum pomogą odpowiednio zaplanować najlepsze w danym przypadku leczenie. Pacjenci mogą rejestrować się do centrum ze skierowaniem do poradni dermatologicznej lub chirurgii onkologicznej. Fot. materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.