PILNE

Park Zabłocie ma swoje pierwsze drzewka

W sobotę 9 stycznia, grupa ochotników posadziła w przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej donicach sadzonki iglaków.

11 stycznia 2016 Miasto

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Facebook

W sobotę 9 stycznia,  grupa ochotników posadziła w przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej donicach sadzonki iglaków. To pierwsze drzewka mającego powstać wkrótce parku. Wszyscy lubimy święta, często chcemy, by pięknie ubrane choinki cieszyły nas jak najdłużej. Jeśli zdecydowaliśmy się na sztuczne drzewko nie mamy najmniejszego problemu. Jednak od kilku sezonów króluje moda na żywe iglaki. Nie ma nic w tym dziwnego, chyba każdemu z nas zapach prawdziwej choinki przywodzi na myśl miłe wspomnienia. Często kupujemy je w donicach, dzięki czemu dłużej utrzymują się w dobrej kondycji. Niemniej prędzej czy później pojawia się rozterka, co zrobić ze świątecznym drzewkiem? Przecież nikt nie chce wyrzucać go na śmietnik.

W tym roku z pomocą przyszedł Zarząd Zielenie Miejskiej w Krakowie, który w ostatnią sobotę, 9 stycznia zorganizował akcję „Drzewko dla Zabłocia” . Mieszkańcy mogli posadzić swoje świąteczne drzewka w przygotowanych donicach. Ochotnicy stawili się na terenie starego parkingu, który znajduje się przy ulicy Zabłocie na przeciwko dawnego Klubu Fabryka. Już wkrótce teren ten stanie się miejscem wypoczynku i rekreacji dla wszystkich osób, które chcą na chwile odpocząć od codziennego zgiełku. Iglaki mają stanowić miłą dla oka „zieloną barierę” i odgrodzić teren, na którym trwać będą prace związane z Parkiem Zabłocie. To pierwsze drzewka, dzięki którym stary, szary parking stanie się bardziej przyjazny dla wszystkich Krakowian.

(MB)

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.