PILNE

Pobiegnij i przybij wraz z innymi "zieloną piątkę"!

09 sierpnia 2019 Sport
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

"Zielona Piątka" to impreza biegowa towarzysząca festiwalowi filmów ekologicznych Cracow Green Festival. Marzysz o medalu z recyklingowanej puszki? Koniecznie musisz się zgłosić - tym bardziej, że start wkrótce a zapisy już trwają. Drugiego takiego biegu w Krakowie po prostu nie ma! 

W czasie biegu najważniejsza jest oczywiście dobra forma zawodników i świetnie przygotowana trasa. Uczestnicy "Zielonej Piątki" nie będą mogli na to narzekać. - Malownicza, 5-kilometrowa trasa poprowadzona bulwarami Wisły w Krakowie obok Wawelu, muzeum Manghha, a także Kładką Bernatka, łączącej urokliwe dzielnice Krakowa Kazimierz i Podgórze, zapewni biegaczom niezapomniane doznania estetyczne - zapewniają organizatorzy. 

"Zielona Piątka" to nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale też promocja tzw. zrównoważonego rozwoju opartego o zielone wartości. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy oraz eko-medal zrobiony z recyklingowanej puszki. Zwycięzcy biegu w kategorii open i w kategorii kobiet otrzymają rower. Nagrodą za drugie i trzecie miejsce w obu kategoriach będą bony na sprzęt sportowy. - Będziemy też prowadzić klasyfikację grupową. Najliczniejsza drużyna otrzyma puchar oraz upominki - odzież kompresyjną - informują organizatorzy. 

Zapamiętajcie tę datę - 18 sierpnia, godz. 16 - rozpoczęcie biegu. 

Ambasadorami biegu są:

- Artur Siódmiak - medalista ME i MŚ w piłce ręcznej 
- Krzysztof Ignaczak - mistrz Świata 2014, medalista ME i MŚ i LŚwiatowej w siatkówkce
- Daniel Stroiński - zwycięzca Runmagedon Sahara i Runmagedon Kaukaz
- Adrianna Palka - trenerka 

Po biegu organizatorzy zapraszają na darmowe pokazy plenerowe filmów festiwalowych, jakie będą miały miejsce w miasteczku festiwalowym na Bulwarze Czerwieńskim. TUTAJ znajdziecie repertuar. Naprawdę warto! 

TROCHĘ LINKÓW: 

Trasę biegu znajdziecie TUTAJ 

Zarejestrować można się TUTAJ 

A TUTAJ zapoznacie się z regulaminem "Zielonej Piątki" Fot. materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.