12 października 2017 ANKO

Pojemy, potańczymy i odwiedzimy Amerykę nie ruszając się z Krakowa

Kultura

To pierwsze takie wydarzenie w Krakowie. W naszym mieście właśnie startuje Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej. Przez tydzień będziemy słuchać, oglądać i smakować tego, co w Ameryce Południowej najlepsze.

Festiwal organizowany przez krakowskie Centrum Kultury Latynoamerykańskiej to przede wszystkim projekcje 20 wyjątkowych filmów pochodzących z różnych części Ameryki Łacińskiej, ale również koncerty latynoskich muzyków i wystawy fotografii.

Już dziś, w pierwszym dniu Festiwalu, w godzinach od 17 do 20 w restauracji Taco Mexicano odbędą się warsztaty kulinarne, które poprowadzi Pamela Montellano López, szefowa kuchni Ambasadora Meksyku w Polsce. W czasie warsztatów poznamy sekret potraw serwowanych przez Fridę Kahlo, która swoje specjały przygotowywała dla męża Diego de Rivera i wielu gości swojego domu La Casa Azul.

O 20.45 twórcy festiwalu zapraszają do Kina pod Baranami na projekcję filmu pt. “500 lat | 500 años" (bilety 20 i 15 zł).

Tych, którzy wolą latynoskie rytmy, Piwnica Pod Baranami zaprasza od 21. na koncert argentyńskiego zespołu "the Moodswinger & Quiet Friends" (wstęp 20 zł).

Drugi dzień festiwalowy również zacznie się od warsztatów kulinarnych "Kuchnia Fridy i Diego", a o 17 będzie można obejrzeć salwadorski film w oryginalnej wersji językowej z napisami po angielsku - "Cuatro Puntos Cardinales" (bilety od 10 do 14 zł).

W tym samym dniu, o godzinie 19. na Małym Rynku 4 w Księgarni Bonobo czeka nas spotkanie z podróżniczkami, które podzielą się swoimi wspomnieniami z pobytu w Kolumbii, kraju egzotycznych owoców, kolorów i kontrastów, różnorodności klimatów i ras, pulsujących dźwięków oraz przyjaznych ludzi. Podczas spotkania będzie można również spróbować platanowca - jednej z ulubionych potraw na wszystkich kolumbijskich stołach.

Na 19. 30 Kino Pod Baranami zaprasza na projekcje filmu “Naga Prawda” (bilety 20 i 15 zł), a wieczór zakończymy w Piwnicy Pod Baranami, bawiąc się na koncercie Magdaleny Lechowskiej, krakowianki, która dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Usłyszymy hiszpańskie flamenco, kubańskie bolero, ranczerę meksykańską, kolumbijską cumbię i pieśni chilijskie!

Festiwal zakończy się 19 października. Portal news.krakow.pl objął wydarzenie swoim patronatem. Więcej na  ten temat

Fot.pixabay.com

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.