PILNE

Powiedz stop rakowi. Zrób bezpłatną kolonoskopię

06 marca 2017 Zdrowie

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego  prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów, którzy ukończyli 40 lat.

Można rejestrować się pod numerem telefonu12 622 95 53 (codziennie w godz. 8-15) lub poprzez wysłanie e-maila na adres: badania.pbp@zeromski-szpital.pl albo bezpośrednio w rejestracji szpitalnej – os. Na Skarpie 66.

 Do badań kwalifikują się:

- wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego

- osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,

- osoby w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej.

Do badań nie kwalifikujemy osób, które miały wykonaną kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat!

Rak jelita grubego to jeden z bardziej podstępnych nowotworów. Szanse na jego wyleczenie są spore, ale pod warunkiem, że wykryty zostanie we wczesnym stadium. Dlatego ważne jest badanie kontrolne, do którego zachęcają lekarze.

Kolonoskopia to obejrzenie „od środka” całego jelita grubego za pomocą giętkiego instrumentu wprowadzonego przez odbyt.  Badania finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.