PILNE

Poznaj tajemnice Teatru Starego

25 listopada 2019 Kultura
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Już w niedzielę, 1 grudnia odbędzie się kolejny spacer edukacyjny z cyklu "Muzeum bez granic". Tym razem tematem opowieści będzie siedziba Narodowego Teatru Starego. 

Budynek na rogu placu Szczepańskiego i ulicy Jagiellońskiej od 220 lat mieści w sobie teatralną scenę. Powstała ona z połączenia dwóch kamienic, a przystosowanie ich wnętrz na potrzeby teatru było niemałym wyzwaniem. Budynek na przestrzeni wieków przechodził kilka modernizacji - dotyczyły one zarówno zewnętrznej fasady, jak i samej sceny oraz przestrzeni zakulisowych.

Podczas wędrówki po zakamarkach Narodowego Starego Teatru poznamy jego historię i zobaczymy nie tylko scenę, ale również kulisy - garderoby, magazyny kostiumów, butów, kabiny techników i wiele innych miejsc. Zwiedzając kolejne pomieszczenia będziemy odkrywać, jak w ciągu wieków zmieniło się wnętrze teatru i samo funkcjonowanie sceny.

Przewodnikiem po budynku Narodowego Starego Teatru będzie Ewelina Radecka z Muzeum Krakowa. Początek spotkania o godz. 12.00 na ul. Jagiellońskiej 5. Udział bezpłatny. Fot. Pixabay 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.