PILNE

Prawie 200 zadań zgłoszonych do małopolskiego budżetu obywatelskiego

20 czerwca 2018 Miasto
Autor:  m.s.

Aż 195 propozycji zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W większości mają one charakter społeczny, edukacyjny i kulturalny, ale nie zabrakło także projektów związanych ze sportem i turystyką. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy Sądecczyzny i Krakowa.

- Prom do Tyńca, instalacja defibrylatorów w miejscach publicznych, zasadzenie łąk kwietnych i 3 tys. drzew zwalczających smog czy wyposażenia szpitali i pracowni w specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny – to tylko niektóre z 92 zadań zrealizowanych w ramach dotychczasowych edycji BO Małopolski. Także w tym roku mieszkańcy zaskoczyli nas swoją kreatywnością. Wśród najciekawszych zadań wiele jest projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, nie zabrakło również inicjatyw infrastrukturalnych, rowerowych i ekologicznych – mówił Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

120 zdań ma wartość od 50 do 100 tys. zł, a koszty pozostałych  wahają się pomiędzy 100 - 400 tys. zł  O tym, które z nich zostaną zrealizowane zdecydują sami Małopolanie już we wrześniu. Zakres tematyczny zgłoszonych projektów jest bardzo szeroki. Wśród zadań odnaleźć możemy m.in. pilotaż programu in vitro dla Małopolan, bezpłatne warsztaty programowania i robotyki dla młodzieży, szkolenia dla seniorów, zajęcia sportowe dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami oraz festiwale muzyczne. Nie zabrakło także zadań infrastrukturalnych takich, jak budowa skateparków, ścieżek rowerowych czy chodników oraz tych promujących atrakcje turystyczne w województwie.  Wcześniej jednak inicjatywy zostaną poddane weryfikacji merytorycznej. Ostateczną listę zadań, na które swe głosy będą mogli oddać Małopolanie poznamy najpóźniej pod koniec sierpnia.

W tym roku najbardziej aktywni byli mieszkańcy Sądecczyzny, którzy złożyli łącznie 37 wniosków (w tym: 21 zadań małych, 16 zadań dużych). Z Krakowa wpłynęło 35 projektów (14 małych i 20 dużych), 31 zadań zgłoszono w ramach Subregionu Tarnowskiego (22 zadań małych, 9 dużych) i Podhalańskiego (30 zadań w tym 20 małych i 10 dużych). Tylko nieznacznie mniej zadań złożyli mieszkańcy Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego (29 zadań: 18 małych, 11 dużych) oraz Zachodniej Małopolski (28 zadań, w tym 21 małych i 7 dużych).

Więcej szczegółów na temat Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego odnaleźć można na stronie www.bo.malopolska.pl

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.