09 sierpnia 2017 ANKO

Remont ul. Grzegórzeckiej. Sprawdź, jakie będą utrudnienia

Komunikacja

Dziś rusza remont torowiska na ul. Grzegórzeckiej. Prace potrwają do 21 sierpnia. Największe utrudnienia czekają nas od soboty do przyszłej środy.

Na razie drogowcy rozpoczęli prace przygotowawcze. Te budowlane związane z koniecznością wprowadzenia objazdów, zaczną się w sobotę (12 sierpnia).

Pierwszy etap, wiążący się z największymi utrudnieniami, realizowany w rejonie skrzyżowania z al. Daszyńskiego, zakończy się w nocy z wtorku na środę (15/16.08). Z kolei drugi etap prac, czyli roboty w rejonie ul. Rzeźniczej i Chodkiewicza, potrwa do poniedziałku (21.08).

Roboty przy wymianie torowiska będą prowadzone w czterech lokalizacjach - w rejonie al. Daszyńskiego, ul. św. Łazarza, Chodkiewicza i przy rondzie Grzegórzeckim.

W pierwszym etapie ul. Grzegórzecka będzie niedostępna dla samochodów na odcinku od ul. św. Łazarza do ul. Śniadeckich. Od ronda Grzegórzeckiego do ul. Śniadeckich będzie możliwy dojazd wyłącznie do posesji i dla karetek. Objazd będzie poprowadzony al. Daszyńskiego i ul. Podgórską, a dla przeciwnego kierunku ul. Podgórską i ul. Starowiślną.

W kolejnym etapie, który rozpocznie się 16 sierpnia, ul. Grzegórzecka zostanie zamknięta na odcinku od ul. Rzeźniczej do ul. Chodkiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone analogicznie jak przy okazji etapu wcześniejszego. Niemniej będzie istnieć dodatkowa możliwość wykorzystania alternatywnego objazdu (dla samochodów osobowych) przez ul. Rzeźniczą, Masarską, oraz al. Daszyńskiego.

W związku z remontem objazdami pojadą również autobusy, które codziennie przemierzają ul. Grzegórzecką.

Chodzi o linie 184, 484, 722 i linie nocne (601, 608, 610, 611).

Te linie w kierunku Stradomia będą kierowane od Ronda Grzegórzeckiego trasą objazdową ulicami: Kotlarską, Podgórską, Starowiślną, w prawo w ul. Dietla do zawrotki przy ul. Wielopole i dalej po swoich obecnych trasach. Przystanek „Rondo Grzegórzeckie” będzie przeniesiony z ul. Grzegórzeckiej na ul. Kotlarską. Przystanek „Hala Targowa” będzie nieczynny.

Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą się dodatkowo zatrzymywać na przystankach: „Św. Wawrzyńca” oraz „Miodowa”. Z kolei w kierunku Ronda Grzegórzeckiego będą kierowane od przystanku „Hala Targowa” po trasie objazdowej: ul. Metalowców, al. Daszyńskiego, ul. Podgórską, Kotlarską i dalej po swoich trasach. Nie będzie zmian w obsłudze przystanków.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.