PILNE

Różne manifestacje przeciwko inwigilacji

Nie tylko KOD i nie tylko w dużych miastach

22 stycznia 2016 Miasto
Autor:  Paweł Daszyński
    W najbliższą sobotę, o godzinie 12:00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie, Komitet Obrony Demokracji zapowiada demonstracje przeciwko tzw. ustawie inwigilacyjnej. Protesty KOD w dużych miastach wpisały się już w stały pejzaż polskiego życia politycznego. Natomiast na jutro manifestacje zapowiadane są również w ponad 40 mniejszych miastach. 

Pan Marcin Gębuś, o którym inni uczestnicy Facebookowej grupy "KOD Brzeszcze" piszą: "szef grupy oświęcimsko-chrzanowskiej", był na wszystkich kolejnych manifestacjach KOD odbywających się w pobliskich większych miastach. Tym razem, wspólnie z koleżankami i kolegami, postanowił zorganizować manifestację bliżej siebie.

Tak KOD dotarł również do stron, z których pochodzi Pani Premier Beat Szydło. Pod Muszlę Koncertową w Parku Miejskim na godzinę 12:00, zapraszają organizatorzy manifestacji w Brzeszczach, gdzie ponad 10 lat temu Pani Premier była Burmistrzem. Co jednak podkreśla Pan Marcin — to nie protest przeciwko Pani Premier, a przeciwko psuciu demokracji

Czy jednak od sąsiadów nie „oberwie” się również Pani Premier? Usłyszymy w sobotę… 

Przeciwko inwigilacji protestował będzie nie tylko KOD. O czym pisaliśmy już wcześniej, w niedzielę na Rynku Głównym, o godzinę 13:00 manifestację zapowiada Federacja Anarchistyczna Kraków.

Paweł Daszyński
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.