PILNE

Rozpoczęła się kolejna edycja programu „Nowa Huta Dziś”. Do wydania 2 mln złotych

13 marca 2018 Miasto
Autor:  m.s.

"Nowa Huta Dziś" to projekt, dzięki któremu w pięciu nowohuckich dzielnicach naprawione zostaną chodniki, drogi i oświetlenie. O tym, co będzie remontowane zadecydują sami mieszkańcy. Zadania można zgłaszać, a także głosować na nie do 13 kwietnia.

To będzie już druga edycja projektu dla Czyżyn, Mistrzejowic, Bieńczyc, Wzgórz Krzesławickich i Nowej Huty. W pierwszej, za kwotę prawie 2 milionów złotych odnowionych zostało 4 tys. metrów kwadratowych chodników.

Choć nie udało się zrealizować wielu zgłoszonych przez mieszkańców zadań, to jest szansa, że zostaną one uwzględnione w tym roku. ZIKiT umieścił je na stronie swojej stronie internetowej w zakładce “ Nowa Huta Dziś 2018". Wszystkie te propozycje zostały już pozytywnie oceniono pod względem formalnym i prawnym. Dotyczą one naprawy chodników przy ulicach: Fatimskiej, KS Wawel, S. Mierzwy, Os. Wandy, czy Bieńczyckiej, a takze wymiany nawierzchni na ulicach: Samorządowej, Łuczanowickiej, F. Twaroga, Uniwersału Połanieckiego czy Kalwińskiej.

 Zasady rozdysponowanie środków pomiędzy pięć nowohuckich dzielnic pozostają bez zmian. 40 procent po równo trafi do każdej dzielnicy, kolejne 40 procent dzielnice otrzymają proporcjonalnie do liczby stałych mieszkańców, a pozostałe 20 procent proporcjonalnie do powierzchni terenów będących własnością Gminy Kraków lub Skarbu Państwa.

W I edycji programu Czyżyny otrzymały - 349 680 zł, Mistrzejowice -421 040 zł, Bieńczyce - 358 560 zł,  Wzgórza Krzesławickie - 308 760 zł, a  Nowa Huta - 561 960 zł.

Na głosowanie nad ubiegłorocznymi propozycjami oraz zgłaszanie własnych pomysłów mieszkańcy mają czas od dziś do 13 kwietnia. Do 11 maja wszystkie zadania zostaną zweryfikowane pod względem formalnym i prawnym przez inspektorów ZIKiT i radnych dzielnicowych. Prace remontowe rozpoczną się jeszcze przed wakacjami. 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.