PILNE

Rozpoczyna się Jarmark Świętojański!

14 czerwca 2019 Kultura
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Punktualnie o godz. 11.00 na Bulwarze Czerwieńskim rozpocznie się największa edukacyjna impreza historyczna w Krakowie: Jarmark Świętojański! Pod samym Wawelem spotkają się renesansowi tancerze, czeladnicy i żacy, swój kunszt zaprezentują sokolnicy i muzycy, najmłodsi zdobędą patenty, a wszyscy przeniesiemy się... do XVI-wiecznego miasta! Jarmark potrwa przez cały weekend. 

Tegoroczna edycja poświęcona jest miastu i jego mieszkańcom: dowiemy się, jak pracowali, jak się bawili i jak... zakłócali porządek. Niesfornymi jarmarcznikami zajmą się kat i inkwizytor, a porządku pilnować będą patrole straży miejskiej i grodzkiej, w każdej chwili gotowe do zaprezentowania swojej bojowej sprawności. Rzemieślnicy zaproszą chętnych na pokazy w swoich warsztatach, a żądni wiedzy żacy trafią do kolegiów i lektoriów. Zobaczymy pokazy chorągwiarzy, halabardników i muszkieterów, będziemy podziwiać teatr ognia, spektakle komedii dell'arte i pokazy renesansowej mody.

Szczególnie mile widziani będą rodzice z małymi dziećmi - na Jarmarku Świętojańskim przygotowana będzie specjalna "Strefa rodzica". Maluchy i ich rodzice będą mogli odpocząć w specjalnej zaaranżowanej przestrzeni. Będzie w niej można nakarmić dziecko, zachęcić je do zabawy drewnianymi zabawkami, odetchnąć od jarmarcznego gwaru. W strefie znajdzie się także parawan i przewijak.

Pomysłodawcami i koordynatorami Jarmarku Świętojańskiego są Róża i Mariusz Wollny.

Organizatorami Jarmarku są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Więcej informacji na stronie internetowej jarmarkswietojanski.euFot. materiały prasowe

Źródło: KBF

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.