PILNE

Ścieżka wzdłuż Wisły będzie dokończona

07 listopada 2019 Inwestycje
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym oku zakończy się budowa brakującego fragmentu ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły, na odcinku od ul. Widłakowej do ul. Tynieckiej. 

Dotychczas rowerzyści w rejonie ul. Widłakowej zjeżdżali na ul. Tyniecką lub korzystali z wydeptanej ścieżki od strony rzeki. Nowa 330-metrowa droga w północno-wschodniej części miasta pozwoli bezpiecznie i komfortowo pokonać ten odcinek. Gotowe są już zjazdy i najazdy. Drogowcy muszą jeszcze położyć kolejne warstwy i beton. 

Ciąg rowerowy o szerokości od 2,5 do 4 m zostanie w miejscach znacznej różnicy wysokościowej zabezpieczony specjalnymi balustradami. W pierwotnej wersji ścieżka miała zostać poprowadzona wałami. Z uwagi na fakt, że część działek nie miała uregulowanego stanu prawnego, postanowiono dokonać zmian w projekcie. Droga została poprowadzona na obszarze międzywala rzeki Wisły.

Droga, która powstanie, znajduje się w strefie szczególnego zagrożenia powodzią, dlatego projektanci zadbali, aby została odpowiednio zabezpieczona. Ostatnia warstwa ułożona zostanie z betonu wałowanego, który charakteryzuje się trwałością i odpornością na powstawanie kolein. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa grudnia. Realizacja prac uzależniona będzie od warunków pogodowych.

Zadanie realizowane jest w trybie "zaprojektuj i zbuduj". Dokumentacja projektowa kosztowała ponad 99 tys. zł, realizacja pochłonie 1,5 mln zł. Fot. Razem w Ruchu 

Źródło: Magiczny Kraków

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.