PILNE

Sensacyjne powieści z wydawnictwa HarperCollins już w sprzedaży!

16 kwietnia 2020 Kultura
Autor:  Redakcja

Na półkach pojawiły się trzy nowe powieści Wydawnictwa HarperCollins, które trzymają Czytelników w napięciu.

Pierwsza z nich toGranica Dona Winslowa. który jest amerykańskim pisarzem powieści kryminalnych. Praca prywatnego detektywa pozwoliła mu zdobyć doświadczenie, które wykorzystuje w pisani kryminałów. Najsłynniejsze jego powieści to: The Power of the Dog, The Winter of Frankie Machine, Savages, Satori czyThe Force. W 2012 zdobył nagrodę Raymond Chandler Award na festiwalu Courmayeur Noir i za swoje poszczególne pozycje książkowe otrzymywał kolejne nagrody. 

872 strony kryminału, który sam Stephen King skomentował słowami:Trudno o bardziej przejmującą rozrywkę, a New York Times napisał:Książka na mroczne czasy dryfujące bez celu i steru w otchłań zamętu i grozy. Tego się nie czyta. Tym się żyje.

Opis książki, którym chwali się Wydawnictwo jest następujący: Jeśli zapytasz przeciętnego Amerykanina o najdłuższą amerykańską wojnę, zapewne wymieni Wietnam, a potem szybko się poprawi: Afganistan. Tymczasem powinien powiedzieć: wojna narkotykowa. Trwa już pięćdziesiąt lat i nie ma końca. Przez ponad cztery dekady Art Keller był na pierwszej linii frontu najdłużej trwającego konfliktu Ameryki - wojny narkotykowej. Jego obsesja pokonania ojca chrzestnego kartelu Sinaloi, Adana Barrery, kosztowała go życie bliskich i zabrała część jego duszy. Teraz Keller wyniesiony do najwyższej rangi DEA odkrywa, że unicestwienie jednego potwora skutkuje pojawieniem się w jego miejsce trzydziestu innych, które sieją chaos zniszczenia w jego ukochanym Meksyku. I nie tylko tam. Wojna dotarła do jego domu, a granica, w której istnienie wierzył, została przekroczona...

Od meksykańskiej pustyni po Wall Street, od slumsów w Gwatemali po marmurowe korytarze Waszyngtonu - Don Winslow podąża za nowym pokoleniem narcos, glin, ćpunów, polityków oraz dzieciaków uciekających od przemocy i poszukujących szans na lepsze życie w nowym kraju. Rozdzierająca opowieść o zemście, korupcji i sprawiedliwości. Granica stanowi bezkompromisowy portret nowoczesnej Ameryki - boleśnie prawdziwe świadectwo naszych czasów.

Szczegóły można znaleźć na stronie:http://www.harpercollins.pl/ksiazka,4598,granica.html.

Druga pozycja to Złe spojrzenia Darii Orlicz. Opis Wydawnictwa faktycznie może intrygować: W Boże Narodzenie na cmentarzu za kościołem ktoś brutalnie morduje jedenastoletniego ministranta. Policja długo nie może znaleźć winnego, ale miejscowi wydali już własny wyrok i niemal zlinczowali młodego wikarego - są pewni, że to on dopuścił się zbrodni. Kto zabił syna bogatego biznesmena i czy ksiądz, który spędzał z chłopcem podejrzanie dużo czasu, rzeczywiście jest tak niewinny, jak twierdzi?

Temat można powiedzieć, że "na czasie". Książka pokazuje również pewne mechanizmy społeczne i może okazać się ciekawym studium natury ludzkiej. 

Daria Orlicz to pseudonim Katarzyny Misiołek, która jest autorką kilku bestsellerowych powieści społeczno - obyczajowych. Orlicz jest pisarką o wielu twarzach, uwielbia literaturę i kino grozy, dobrze napisane biografie i nie pogardzi mrocznym thrillerem. Pisze w taki sposób, w jaki sama lub i czytać. Bohaterowie jej książek są prawdziwi - podejmują kontrowersyjne decyzje, szokują i wzbudzają u Czytelników wiele emocji. Daria Orlicz jest zafascynowana złożonością ludzkiej psychiki i nieprzewidywalnością konsekwencji codziennych wyborów. Jej najsłynniejsza książka to: Dziewczyna, która przepadła. Inne pozycje tej autorki to:Diabelski młyn, Martwe dusze, Drapieżcy bądźCudze grzechy. Szczegóły dotycząceZłych spojrzeń, można znaleźć na stronie:http://www.harpercollins.pl/ksiazka,4616,zle-spojrzenia.html.

Trzecia książka to Nowa dziewczyna Daniela Silvy. Daniel Silva Silva był zatrudniony tymczasowo w United Press International, a po jakimś czasie został mianowany korespondentem UPI na Bliskim Wschodzie. Później pracował jako producent i producent wykonawczy w programach CNN. Obecnie jest autorem najlepiej sprzedających się powieści szpiegowskich na świecie. Przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, przez wiele tygodni gościły na listach bestsellerówNew York Timesa. Autor wraz z żoną Jamie Gangel, dziennikarką, i dwójką dzieci - Lily i Nicholasem - mieszka na Florydzie. Najsłynniejsze jego książki to:The Messenger iFallen Angel, za które otrzymał Nagrodę Barry.

Opis, który możemy znaleźć na okładceNowej dziewczyny jest dość intrygujący i nieco egzotyczny. Oto on: W ekskluzywnej prywatnej szkole w Szwajcarii pojawia się śliczna dziewczynka o kruczoczarnych włosach. Codziennie eskortuje ją ochrona, a jej tożsamość spowija tajemnica. Oficjalnie to córka bogatego międzynarodowego biznesmena. W rzeczywistości jej ojcem jest książę Chalid, koronowany następca tronu Arabii Saudyjskiej. Kiedyś uznawany za śmiałego reformatora, okrył się złą sławą po zamordowaniu dziennikarza dysydenta. Gdy jego ukochane dziecko zostaje brutalnie porwane, książę Chalid zwraca się do jedynego człowieka, któremu może zaufać, by odnaleźć córkę, zanim będzie za późno. W zamian obiecuje ostateczne zerwanie więzi łączącej Królestwo z radykalnym islamem. Allon i książę Chalid zostają sojusznikami w śmiertelnej, tajnej wojnie o kontrolę nad Bliskim Wschodem. Życie dziecka i tron Arabii Saudyjskiej wiszą na włosku. Obaj mężczyźni ryzykują i obaj mogą stracić wszystko.

Szczegółowe informacje na temat książki można znaleźć na stronie:http://www.harpercollins.pl/ksiazka,4619,nowa-dziewczyna.html

Jeśli ktoś chciałby otrzymać książkę Wydawnictwa HarperCollins, prosimy o wysłanie wiadomości mailowej na adres:reklama@news.krakow.pl z odpowiedzią na pytanie: Dlaczego lubisz kryminały? Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książkami. Jednocześnie zastrzegamy sobie  prawo do skontaktowania się z wybranymi osobami. 


Fot. materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.