08 sierpnia 2017 ANKO

Seryjny włamywacz z Podgórza w rękach policji

Kronika Kryminalna

Krakowscy policjanci zatrzymali na terenie Wieliczki 42-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz innych obiektów na terenie Podgórza. Włamywacz został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie analizując poszczególne zgłoszenia o kradzieżach i kradzieżach z włamaniem szczególnie do pojazdów mieli pewność, że stoi za tym ten sam człowiek.

Sprawca zwykle włamywał się do samochodów zaparkowanych na chodnikach czy parkingach osiedlowych. Na początku sprawdzał, czy przypadkiem właściciel nie zapomniał zamknąć samochodu (co również się zdarzało), a następnie rozbijał szybę albo wyłamywał zamek w drzwiach. Z pojazdu kradł wszystko co właściciel w nim zostawił. W jednym przypadku była to nawigacja, w innym radio, a czasem łupem padało tylko piwo lub płyn do spryskiwaczy.

Na swoim koncie mężczyzna ma również kradzież dwóch telefonów komórkowych z jednej ze szkół podstawowych w Bieżanowie. Jak ustalili policjanci, telefony pozostawili na ławkach w klasie uczniowie, a sprawca wszedł do wnętrza przez otwarte okno i je ukradł.

42-latek nie ma stałego miejsca zamieszkania, ukrywał się przed organami ścigania w wielickich pustostanach.

Zatrzymany jest dobrze znany policji. Kilkanaście lat spędził w zakładzie karnym za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz przedstawiono mu 13 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Podczas czynności procesowych przyznał się również do kolejnych kradzieży, które nawet nie były zgłoszone. Policjanci ustalają teraz osoby pokrzywdzone. W stosunku do podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. 

Fot. pixabay.com

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.