PILNE

Słońce, piasek i … kajaki. Zobacz, jak będziemy wypoczywać w wakacje w Krakowie

12 kwietnia 2018 Apetyt na Kraków
Autor:  ANKO

Kraków szykuje się do kolejnego letniego sezonu. W tym roku będziemy mogli plażować nad Wisłą i pływać kajakami po rzece.

Plaża, którą Zarząd Zieleni Miejskiej uruchomił w ubiegłym roku na Bulwarze Kurlandzkim w rejonie Mostu Kotlarskiego okazała się prawdziwym hitem. Miejsce tętniło życiem przez całe wakacje. Teraz, po zimowej przerwie, PrzyStań na Plaży wraca w nowej odsłonie.

Pierwsi miejscy plażowicze będą mogli skorzystać z jej uroków już 30 czerwca. Oprócz piasku, ławek, leżaków, czy huśtawek powstanie tu boisko do siatkówki, tor do grania w bule, a także - co jest nowością - miejsce do gry w speed ball (piłkę przywiązaną do słupka odbija się rakietką) oraz spike ball (piłkę odbija się ręką, a do jej podbijania służy specjalna trampolina).

Podobnie jak przed rokiem, mieszkańcy bezpłatnie będą mogli korzystać ze sprzętu sportowego (piłek, paletek, łuków) czy zabawek do piasku. Nie zabraknie smacznego jedzenia prosto z wozu i oczywiście lodów.

W pobliżu plaży stanie mobilna stacja rowerów Wavelo, tak by ułatwić mieszkańcom dojazd do plaży na miejskich jednośladach, uruchomione zostanie kino plenerowe, a raz w tygodniu będzie można posłuchać muzyki na żywo.

W tym roku ZZM przygotował dla mieszkańców niespodziankę. Przy plaży zostanie uruchomiona wypożyczalnia kajaków. Będą również organizowane darmowe wyprawy wzdłuż Wisły z przewodnikiem.

Sezon plażowy zakończy się 2 września.

Fot. ZZM

Krk 300x250
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.