PILNE

Służba w policji nie ma żadnych ram czasowych

18 kwietnia 2019 Kronika Kryminalna
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Mł. insp. Robert Górka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie a wcześniej wieloletni policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie,  zwycięzca małopolskiego plebiscytu "Policjant Roku 2015", dowiódł, że służba obywatelom nie posiada ram czasowych. Funkcjonariusz jadąc do domu zauważył napad na seniorkę, błyskawicznie zareagował i zatrzymał w pościgu rabusia, który ukradł starszej pani torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami. 

W minioną niedzielę około godz. 11.00  mł. insp. Robert Górka wracał po skończonej służbie do domu i akurat przejeżdżał aleją Pokoju. W pewnym momencie zauważył po przeciwnej stronie ulicy mężczyznę, który na przystanku wyszarpał torebkę z ramienia bezbronnej seniorki. Kobieta upadła na chodnik, a napastnik ze swoim łupem uciekł w głąb pobliskiego  osiedla.

Policjant bez chwili wahania zawrócił  i podjął  pościg za złodziejem. Gdy rzezimieszek próbował się ukryć pomiędzy zabudowaniami, funkcjonariusz zatrzymał pojazd i dalej pieszo kontynuował pogoń. Podczas ucieczki, sprawca odrzucił ukradzioną torebkę, próbując w ten sposób pozbyć się dowodu przestępstwa. Policjant zatrzymał rabusia na ul. Półkole, kilkadziesiąt metrów od przystanku, na którym napastnik zaatakował swą ofiarę. Gdy mł. insp. Robert Górka obezwładnił złodzieja, inny przechodzień zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce przyjechał patrol z Komisariatu Policji II w Krakowie, który przejął 40-letniego złodzieja. Mundurowi znaleźli  przy nim dwa portfele, które zdążył wyciągnąć z odrzuconej torebki. Sprawę rozboju prowadzą śledczy z Komisariatu Policji II w Krakowie.

- Dzięki błyskawicznej, profesjonalnej reakcji mł. insp. Roberta Górki, kobieta odzyskała swą własność, a sprawca kradzieży odpowie za swój czyn. Postawa naszego kolegi, który w 2015 roku wygrał plebiscyt  "Policjant Roku" wskazuje, że ten tytuł otrzymał  jak najbardziej zasłużenie - informuje Małopolska Policja. 


Fot. Małopolska Policja 

Źródło: Małopolska Policja 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.