PILNE

Straż miejska dostała "laboratorium na kołach"

05 października 2018 Apetyt na Kraków
Autor:  Jakub Kot

Elektryczny a co za tym idzie ekologiczny samochód a w środku prawdziwe laboratorium: dron z kamerą termowizyjną, analizator powietrza i wilgotnościomierz - strażnicy miejscy z Krakowa otrzymali od miasta samochód do zadań specjalnych. 

- Nowoczesny samochód wraz z aparaturą pozwoli na dokonywanie pomiarów w newralgicznych punktach miasta. Pozwoli sprawdzić i wytypować miejsca źródeł emisji wielogazowej. Krótki czas w jakim urządzenie dokonuje pomiaru, jego mobilność, dają możliwość wykrycia niepożądanych źródeł emisji zanieczyszczeń na miejscu - powiedział w czasie przekazania samochodu prezydent Jacek Majchrowski.

Oprócz monitora pyłu zawieszonego i detektora wielogazowego samochód wyposażony jest w kamerę termowizyjną - przydatną w poszukiwaniu zaginionych osób, czy ujawnianiu źródeł nielegalnego zrzutu nieczystości do rzek, dron - pozwalający na monitorowanie stanu wałów przeciwpowodziowych, lokalizujący trudno dostępne wysypiska śmieci i odpadów niebezpiecznych, przenośny miernik wieloparametrowy umożliwiający szybkie, wstępne określenie rodzaju zanieczyszczeń pojawiających się w zbiornikach wodnych oraz miernik wilgotności drewna i zestawy do poboru próbek popiołu i paliwa.


Fot. Edyta Ćwiklik/ Straż Miejska 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.