PILNE

Studenci,fryzjerzy i darczyńcy zrobili coś dobrego dla chorych dzieci

24 października 2017 Miasto
Autor:  m.s.

 Aż 106 darczyńców oddało włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii i poważnych operacjach podczas II edycji akcji „O włos od pomocy na Politechnice Krakowskiej”. Organizował ją Samorząd Studentów Politechniki Krakowskiej we współpracy z Fundacją „WeGirls”, a bezinteresownie wsparli najlepsi krakowscy styliści fryzur.

Wczoraj Politechnika Krakowska zmieniła się w wielki salon fryzjerski. Przez osiem godzin, na specjalnie na tę okazję zaimprowizowanych stanowiskach, fryzjerzy obcinali włosy i wyczarowywali dla nich nowe stylizacje. Akcję wsparli charytatywną pracą styliści z następujących krakowskich salonów: Studio Fryzur Daviness, Salon Małgorzata, Studio Fryzur Evelin, Chris Castleford, Kruczek Hair Concept, Monika Mika, Salon Crea'tif, Fabryka Fryzur Lucky, Kesner Hair Stylist, Babicz and Babicz, Salon Fryzjerski Kleon, Usługi Fryzjerskie Katarzyna Bajorska, Piotr Janus Hairdressing, D&D Davi Studio, Salon Roman, Karolina Korczyńska Szalone nożyczki.

  - Dziękujemy wszystkim, którzy oddali włosy w szczytnym celu. Dziękujemy też naszym cudownym fryzjerom, którzy bezinteresownie nam pomagali. Cieszę się, że akcja ‘O włos od pomocy na Politechnice Krakowskiej’ już kolejny raz przyciąga tak wiele osób, które chcą zrobić coś dobrego dla innych - mówi Marlena Kubas, pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia.

W jego organizacji uczestniczyła grupa studentów PK, którzy od rana do wieczora czuwali nad sprawnych przebiegiem akcji. Patronat nad akcją sprawował rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior.

- Jesteśmy dumni z naszych studentów, którzy w tak wspaniały sposób pomagają potrzebującym i wdzięczni darczyńcom oraz stylistom, którzy zechcieli bezinteresownie wesprzeć akcję. Dzięki temu zaangażowaniu uda się wesprzeć potrzebujące dzieci podczas ich trudnej walki z chorobą - podkreśla rektor PK.

W związku z dużym zainteresowaniem akcją organizatorzy zdecydowali, że do 2 listopada będzie można jeszcze za ich pośrednictwem oddać ścięte włosy Fundacji „WeGirls”. Po obcięciu trzeba tylko skontaktować się mailowo (adres: owlosodpomocy@gmail.com) i umówić się na odbiór włosów, które zostaną przekazane Fundacji.

fot.: Małgorzata Syrda-Śliwa, Jan Zych.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.