PILNE

Świąteczne dekoracje rozświetlą miasto

20 listopada 2019 Miasto
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Już w sobotę, 30 listopada, na Rynku Głównym odbędzie się uroczyste zapalenie światełek na drzewku świątecznym. Żywą choinkę, podobnie, jak w poprzednim roku, przyozdobią elementy przypominające pawie oka i migoczące światełka. Ozdoby świąteczne pojawią się także w wybranych miejscach na terenie całego miasta. 

Program atrakcji na Rynku Głównym rozpocznie o godz. 16.30 występ Magdy Steczkowskiej z Chórem Rodzinnym im. Jana Pawła II. Artystka wystąpi na ustawionej na Rynku Głównej Dużej Scenie. Jednocześnie, na Małej Scenie rozpoczną się zabawy i animacje dla dzieci.

Świąteczne drzewko stanie obok bazyliki Mariackiej. Uroczyste zapalenie światełek zaplanowano na godz. 17.15.

W bezpośredniej okolicy Rynku Głównego, ronda Matecznego oraz na placu Centralnym im. Ronalda Reagana udekorowane zostaną lampy. Na ulicach Floriańskiej, Siennej, Grodzkiej, Brackiej, Szewskiej i Sławkowskiej pojawią się elementy podwieszane - motyw pawiego pióra, zwieńczony charakterystycznym "okiem" oraz zaśnieżone gałązki "młodopolskie". Nie zabraknie też charakterystycznego napisu świetlnego KRAKÓW. Zobaczymy tym razem go na placu Szczepańskim.

Przypomnijmy, unikatową formę dekoracji ponownie nadadzą młodopolskie inspiracje czerpane z dzieł Stanisława Wyspiańskiego i Zofii Stryjeńskiej. Motywem przewodnim są pawie pióra, które nawiązują do projektu szyldu krakowskiej kawiarni artystycznej "Paon" autorstwa Wyspiańskiego. Z drugiej strony będą to zgeometryzowane formy wypełniające elementy dekoracji przywodzące na myśl grafiki i obrazy najbardziej znanej polskiej plastyczki dwudziestolecia międzywojennego Zofii Stryjeńskiej. Kolorystyka całej dekoracji nawiązywać będzie do barw charakterystycznych dla miasta.

Więcej o wydarzeniu dowiemy się również ze strony na FacebookuFot. materiały UMK

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.