PILNE

Święto biegaczy w Krakowie. Zobacz, kto był pierwszy na mecie

16 października 2017 Sport
Autor:  ANKO

Za nami prawdziwe święto biegaczy. W niedzielę ulicami Krakowa przebiegli uczestnicy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz „5 dla Kościuszki”.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski wystartował w niedzielę już po raz czwarty, jako impreza organizowana w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans 21 km i 97,5 m, a metą była TAURON Arena. Trasa krakowskiego biegu przebiega w malowniczej scenerii wśród krakowskich zabytków i malowniczych uliczek.

W biegu wystartowało aż 8900 osób, to o 1231 więcej niż przed rokiem.

Zwycięzcą okazał się Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 01:03:41. Najszybszy Polak Tomasz Grycko, zajął 4. miejsce z czasem 01:04:27. Wśród pań zwyciężyła Melat Kejeta - 01:12:04, a pierwszą Polką, która przekroczyła linię mety była Michalina Mendecka. Zajęła 5. miejsce z czasem 01:20:09.

Wczoraj wystartował również bieg “5 dla Kościuszki”, na dystansie 5 kilometrów, upamiętniający dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Wzięło w nim udział 851 uczestników.

Wśród mężczyzn na podium stanęli: Rusłan Savczyk - 00:14:48, Dmytro Didovodiuk - 00:14:50 oraz ️Adam Czerwiński - 00:14:56. Pierwsze panie, które zameldowały się na mecie to: Oksana Raita - 00:17:15, Valeriia Zinenko - 00:17:20 oraz Maria Sławik - 00:17:45.