PILNE

Święto dzielnicy i piknik rodzinny - to już w najbliższą sobotę

23 maja 2019 Apetyt na Kraków
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny "Święto Dzielnicy III Prądnik Czerwony", który odbędzie się w sobotę 25 maja w godz. 15:00 - 22:00 na stadionie KS Wieczysta Kraków przy ul. Chałupnika 16. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Na uczestników imprezy czeka szereg różnorodnych atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Najmłodszych mieszkańców naszej Dzielnicy zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych atrakcji dmuchanych oraz wzięcia udziału w animacjach, konkursach i zabawach przygotowanych przez lokalne instytucje z Olszy, Prądnika Czerwonego oraz Rakowic. Dzieci zachęcamy do udziału w Spartakiadzie Przedszkolaków. Miłośników sportu zapraszamy do kibicowania dzieciom i młodzieży biorącym udział w zawodach piłkarskich oraz obejrzenia pokazów tai chi, karate i gimnastyki sportowej, które zaprezentują Stowarzyszenie Taoistyczne Tai Chi, Klub Mistrzostwa Karate Kyokushin, Krakowski Klub Karate Tradycyjnego oraz KS AZS AWF Kraków. Pasjonatów służb mundurowych zainteresują konkursy i pokazy sprzętowe oraz sprawnościowe Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej i Wojska Polskiego. W programie imprezy przygotowano również pokaz szybowca Aeroklubu Krakowskiego, Festiwal Gier Logicznych, prezentacje fryzjerskie, Ambasadę Budżetu Obywatelskiego oraz występy, atrakcje i stoiska lokalnych instytucji z terenu Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Oficjalne rozpoczęcie festynu nastąpi o godz. 15:00. Następnie na scenie plenerowej od godz. 15:10 zaprezentują się dzieci i młodzież z placówek edukacyjno-kulturalnych funkcjonujących na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Po występach artystycznych o godz. 16:30 rozpoczną się pokazy sztuk walki i gimnastyki sportowej. Od godz. 19:00 scenę przejmą we władanie zaproszone zespoły muzyczne. Jako pierwsza wystąpi znana nam z poprzednich lat lokalna grupa "Ostatni w Raju", której członkowie są w większości mieszkańcami naszej Dzielnicy. Powstały w 2013 r. zespół cechuje dynamizm, rozmach, zapał oraz temperament, który uwidacznia się w  wykonywanych przez niego utworach muzyki pop, rock i indie. O godz. 20:15 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, którą będzie grupa "Latające Talerze". Powstały w 2000 r. zespół w przeszłości również gościł na naszej imprezie. Grupa określana jest jako prawdopodobnie najbardziej rockowy zespół coverowy w Polsce. Cechuje ją pozytywna energia, różnorodny repertuar i oparty na (nieco absurdalnym) humorze, świetny kontakt z publicznością. Podczas występu usłyszymy utwory Republiki, Coldplay, Depeche Mode. Blur, Boney M., The Monkees, Santany, Eurythmics, A-Ha, i Pet Shop Boys. Imprezę po raz pierwszy w histoii zakończy pokaz laserowy o godz. 21:30.

Wejście na stadion KS Wieczysta Kraków będzie możliwe od strony ul. Kazimierza Chałupnika i ul. Janusza Meissnera oraz z terenu parafii Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Meissnera 20 (wejście na stadion znajduje się między kościołem a Szkołą Podstawową nr 45 Sióstr Pijarek). Osoby przyjeżdżające samochodami na nasz festyn informujemy, iż nie będzie możliwości pozostawienia pojazdu na parkingu przy budynku KS Wieczysta przy ul. Kazimierza Chałupnika 16. Parking będzie dostępny wyłącznie dla pracowników i klientów firm znajdujących się na terenie klubu sportowego oraz instytucji prezentujących się podczas święta. Za powstałe utrudnienia przepraszamy. Jednocześnie informujemy, iż mogą Państwo pozostawić swoje pojazdy w zatokach parkingowych przy ul. Kazimierza Chałupnika oraz na parkingu przed kościołem Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Meissnera 20.


Fot. materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.