PILNE

Teatr wychodzi na ulicę!

03 lipca 2019 Kultura
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Co ma wspólnego teatr z cyrkiem? Przekonamy się o tym już w czwartek, 4 lipca podczas 32. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Przez cztery dni najpiękniejsze place i ulice Krakowa staną się scenami dla ponad trzydziestu teatrów z Polski i zagranicy, m.in. z Francji, Belgii, Niemiec i Ukrainy. 

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA to jedno z największych, a zarazem najstarszych tego typu wydarzeń w Europie. Od 1988 roku Teatr KTO - organizator festiwalu - zachęca teatry do grania w plenerze. W tym roku na scenach zobaczymy trzydzieści teatrów zarówno z Polski jak i z zagranicy, które zaprezentują ponad dziewięćdziesiąt spektakli. Przedstawienia obejrzymy na Rynku Głównym, Małym Rynku, Placu Szczepańskim, Rynku Podgórskim. Aktorów, kuglarzy i mimów spotkamy też na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Do namiotu cyrkowego na placu Szczepańskim najmłodszych mieszkańców i turystów zaproszą klauni i lalkarze na spektakle i zajęcia warsztatowe. Festiwal zwieńczy widowisko plenerowe Parada kuglarzy na Rynku Głównym.

32. Festiwalu Teatrów Ulicznych rozpocznie się 4 lipca i zakończy 7 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na www.teatrkto.pl.


Fot. materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.