PILNE

Tesco zamyka sklepy w Polsce

20 czerwca 2020 Inwestycje
Autor:  Zuzanna Dziadowiec

Fot. FocusMedia

Brytyjska sieć supermarketów Tesco wycofuje się z polskiego rynku. Zbudowane przez nich hipermarkety w Krakowie, w tym te mieszczące się obecnie na Kapelance oraz przy Wielickiej, były pierwszymi wielkopowierzchniowymi marketami w mieście. Teraz zastąpią je sklepy Netto.

Sklepy, centra dystrybucji i główna siedziba Tesco zostały sprzedane za 819 milionów złotych. Nowym właścicielem jest firma Salling Group, która ma w Polsce 383 sklepy Netto. Decyzja o sprzedaniu polskiego oddziału wynika z faktu, że Tesco odnotowało zdecydowanie silniejszą pozycję rynkową i lepsze perspektywy wzrostu w trzech pozostałych krajach w Europie Środkowej - w Czechach, na Węgrzech oraz na Słowacji. 

"Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę" - informuje Tesco. 

Po tej transakcji sieć Netto będzie posiadała w Polsce niemal tyle sklepów (687), co konkurencyjny Lidl, który prowadzi ok. 720 placówek w naszym kraju. Obecnie w Małopolsce znajduje się tylko jeden ich sklep, który mieści się w Skawinie.

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.