PILNE

To będzie wyjątkowy spektakl. Zagrają niepełnosprawni aktorzy

24 wrzesnia 2018 Kultura
Autor:  Jakub Kot

Teatr EXIT, działający przy Stowarzyszeniu "Klika", zaprasza w najbliższą środę do kościoła św. Katarzyny przy ul. Augustiańskiej 7, na spektakl "Genesis" w reżyserii Macieja Sikorskiego i Tadeusza Dylawerskiego. Aktorzy teatru są osobami niepełnosprawnymi ale absolutnie nie przeszkadza im to w odgrywaniu fantastycznych ról na scenie. Warto przekonać się samemu, tym bardziej, że spektakl jest darmowy. 

Teatr EXIT powstał 2 lata temu. Funkcjonuje w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowych prowadzonych przez Stowarzyszenie "Klika" w Krakowie. Ulubioną konwencją teatru jest teatr cieni. Zespół nagrywa również etiudy filmowe, teledyski i współczesną poezję. Występuje w nim sześciu niepełnosprawnych aktorów (porażenie mózgowe, osoba niewidoma, niepełnosprawni umysłowo i ruchowo) oraz zaprzyjaźnieni artyści. 

Spektakl Genesis jest adaptacją Księgi Rodzaju autorstwa Macieja Sikorskiego, a okrasi go muzyka - grana i śpiewana na żywo. Kompozycje Adama Szewczyka wykona on sam oraz Tomasz Kałwak. Zaśpiewa również Marek Piekarczyk, znakomity wokalista, znany m.in. z zespołu TSA i roli w musicalu "Jesus Chris Superstar". 

Po spektaklu odbędzie się rozmowa prowadzona przez Wojciecha Bonowicza, którego gośćmi będą ks. dr hab. Wojciech Grygiel (filozof, chemik, prodziekan ds. naukowych i współpracy z zagranicą Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ) oraz Łukasz Kwiatek (filozof i kognitywista z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych). Podczas spotkania poruszą bardzo interesujące tematy z zakresu bioetyki i fizyki. Naukowcy zastanowią się, czy odkrycia współczesnej fizyki całkowicie rozmijają się z treściami Księgi Rodzaju czy też może jest wręcz odwrotnie. Na spotkaniu będzie także można nabyć ciekawe książki - m.in. prof. Hellera oraz innych autorów szukających związków między nauką a religią. Po wydarzeniu przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz Teatru Exit. 

Wstęp na spektakl jest bezpłatny ale trzeba wcześniej dokonać rezerwacji. Chętni proszeni są o zgłoszenie mailowe na adres: kamil.p@teatrexit.pl. Rozpoczęcie sztuki o godz. 19.30. Źródło: materiały prasowe

Fot. Pixabay

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.