PILNE

Tramwaje wracają do Bronowic. Utrudnienia w Hucie

W nadchodzący weekend utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej przeniosą się z zachodu na wschód Krakowa

06 maja 2016 Komunikacja
Autor:  KC

W nadchodzący weekend utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej przeniosą się z zachodu na wschód Krakowa. W sobotę powrócą tramwaje do Bronowic, natomiast rozpocznie się remont na Rondzie Kocmyrzowskim. Na szczęście planowane utrudnienia potrwają tylko dwa dni.

W dniach 7-8 maja nastąpi wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku od Ronda Kocmyrzowskiego do Mistrzejowic i Os. Piastów. Przygotowywane są kompleksowe modernizacje obu torowisk.

W związku z tym w sobotę i niedzielę nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

- Linie nr 14, 16, 21 i 52 zostaną zawieszone

- Linia nr 9 od Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego pojedzie ul. Kocmyrzowską do Wzgórz Krzesławickich

- Linia nr 64 w nocy 7/8 i 8/9 maja od Ronda Kocmyrzowskiego pojedzie ul. Kocmyrzowską do Placu Centralnego

- Wprowadzona zostanie linia zastępcza nr 72, która będzie kursowała na trasie: Kopiec Wandy – Ujastek Mogilski, al. Solidarności, al. Andersa, Bieńczycka, al. Jana Pawła II, Mogilska, Lubicz, Westerplatte, Starowiślna, Dietla, Monte Cassino, Kapelanka, Grota-Roweckiego, Bobrzyńskiego – Czerwone Maki.

- Wprowadzona zostanie linia zastępcza nr 74, która będzie kursować na trasie: Bronowice – Bronowicka, Podchorążych, Królewska, Karmelicka, Dunajewskiego, Basztowa, Lubicz, al. Powstania Warszawskiego, al. Pokoju, Bieńczycka, al. Andersa, al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego – Bardosa.

- Zastępcza linia autobusowa nr 709, która będzie kursowała na trasie: Mistrzejowice – Ks. Jancarza, Srebrnych Orłów, Mikołajczyka, Broniewskiego, al. Andersa – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego (zawracanie na skrzyżowaniu z ul. Czuchajowskiego). Linia 709 kursować będzie z częstotliwością co 10 minut. Przystanek końcowy i początkowy „Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego” będzie znajdował się za rondem w kierunku placu Centralnego im. Reagana, następnie autobus zatrzyma się na przystanku za rondem w kierunku ronda Maczka. Przystanek „DH Wanda” będzie obsługiwany analogicznie jak przez linię 664.

- Zastępcza linia autobusowa nr 721, kursująca na trasie: Os. Piastów – Piasta Kołodzieja, Mikołajczyka, Broniewskiego, al. Andersa – Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego. Linia 721 kursować będzie z częstotliwością co 10 minut. Przystanek końcowy i początkowy „Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego” będzie znajdował się za rondem w kierunku placu Centralnego im. Reagana, następnie autobus zatrzyma się na przystanku za rondem w kierunku ronda Maczka. Przystanek „DH Wanda” będzie obsługiwany analogicznie jak przez linię 664.

Bilety okresowe wykupione na linie numer 9, 14, 16, 21 i 52 zachowują ważność we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na trasach stałych i zmienionych tych linii.


KC

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.