PILNE

Triumf Etiopczyków w 5. PZU Cracovia Półmaratonie

15 października 2018 Sport
Autor:  Jakub Kot

Etiopczyk Mengistu Zelaem i jego rodaczka Ayantu Kumela Tadesse to triumfatorzy tegorocznej piątej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Na podium znalazło się jednak miejsce dla reprezentantów Polski.

Trzeci w ubiegłorocznej edycji imprezy Etiopczyk Mengistu Zelalem, tym razem okazał się najlepszy w 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim, kończącym zmagania w ramach Królewskiej Triady Biegowej 2018. Z czasem 1:02:50 wyprzedził Davida Kiprono Metto z Kenii. Na trzecim stopniu podium stanął zwycięzca zorganizowanego dwa tygodnie temu w Krakowie 12. PZU Biegu Trzech Kopców, aktualny mistrz Polski w biegu na 10 000 m oraz w biegach przełajowych na tym samym dystansie Tomasz Grycko z Władysławowa. On również poprawił swoja lokatę względem zeszłego roku, kiedy to finiszował na czwartym miejscu.

Wśród kobiet triumfowała rodaczka Zelalema - Ayantu Kumela Tadesse (czas 1:15:18). Druga była znana polska biegaczka i trenerka Olga Ochal, a trzecia Aleksandra Brzezińska (obie z Bydgoszczy).

Po raz kolejny poprawiony został rekord frekwencji biegu - po sygnale na prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego na trasę wyruszyły 8773 osoby, a na linii mety zameldowało się 8739 z nich.