PILNE

Trwa malowanie znaków w nowej Strefie Płatnego Parkowania

18 wrzesnia 2019 Miasto
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Nowe znaki drogowe, koperty, piktogramy i białe linie pojawiły się już na większości ulic w Śródmieściu, Krowodrzy oraz w Podgórzu. Od niedzieli, 22 września Strefa Płatnego Parkowania rozrośnie się o kilkadziesiąt nowych ulic.  

Oznakowanie pionowe zmieniło się na terenie całego Krakowa - wszystko po to, by po 22 września poruszanie się w granicach całej SPP było spójne. Korekta znaków D44 i D45 oznaczających wjazd i wyjazd ze Strefy Płatnego Parkowania powoli dobiega końca. Ponadto na jezdniach montowane są też piktogramy, będące uzupełnieniem oznakowania pionowego.

Równolegle drogowcy malują białe linie wyznaczające miejsca postojowe oraz koperty dla osób niepełnosprawnych. Tylko na terenie Zabłocia postawionych zostało 190 znaków drogowych oraz wymalowanych zostało 850 m² białych linii, co odpowiada blisko 4250 metrom nowej linii parkingowej. Z kolei na os. Podwawelskim postawiono ponad 400 znaków i pokryto farbą 7,5 km linii. Prace malarskie wciąż są realizowane. Przypominamy, że kierowcy jeszcze do końca tygodnia mogą parkować za darmo w Śródmieściu, Krowodrzy oraz w Podgórzu. W przyszłym tygodniu za postój m.in. na takich ul. Dekerta, Romanowicza, Przemysłowej, Klimeckiego, Konopnickiej, Ludwinowskiej czy Słomianej trzeba będzie zapłacić.

Poszerzenie SPP o dwa nowe rejony jest pokłosiem decyzji Rady Miasta Krakowa z 17 lipca br. Podstrefy zostały rozróżnione w zależności od zwiększonego zapotrzebowania miejsc parkingowych.

SPP przy dotychczasowych stawkach będzie obowiązywała do połowy grudnia. 15 grudnia wejdą w życie nowe stawki we wszystkich podstrefach.

Wyniosą one odpowiednio:

  • w podstrefach A - 6 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania
  • w podstrefach B - 5 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania
  • w podstrefach C - 4 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania Fot. ZDM, ZTP 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.