PILNE

Ulicami miasta przejedzie Tramwaj Praw Człowieka

10 grudnia 2019 Apetyt na Kraków
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Dziś, 10 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji, w godz. 16.00-18.00, ulicami Krakowa przejedzie Tramwaj Praw Człowieka. Trasa przejazdu prowadzić będzie od Salwatora do Wzgórz Krzesławickich, z przejazdem przez pl. Wszystkich Świętych. 

Przejazd specjalnym tramwajem zorganizowano z inicjatywy Rady ds. Równego Traktowania. Będzie to mobilny punkt rozmowy o równości, wolności, solidarności i otwartości oraz o sposobach przeciwdziałania dyskryminacji w naszym mieście. Akcja ma zachęcić mieszkańców Krakowa do zapoznania się z miejskimi projektami i inicjatywami na rzecz otwartego społeczeństwa.

W tramwaju dla podróżujących przygotowany będzie specjalny punkt poradnictwa antydyskryminacyjnego, prawnego i psychologicznego. Dodatkowo odbędzie się maraton pisania listów Amnesty International, planowane jest także "Spotkanie w tramwaju", w celu odszukania ścieżki dialogu i porozumienia oraz możliwość rozmowy z osobami postrzeganymi stereotypowo, często wykluczonymi.

W tramwaju będzie także strefa NGO, w której organizacje pozarządowe działające w Krakowie na rzecz równego traktowania zaprezentują działania i projekty. We współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym zorganizowany zostanie także kącik z atrakcjami dla najmłodszych.

Tramwaj będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i niesamodzielnych, wydarzenie będzie tłumaczone także na język migowy. Fot. materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.