PILNE

Utrudnienia dla pasażerów. Niektóre pociągi będą omijać Dworzec Główny

13 kwietnia 2018 Komunikacja
Autor:  m.s.

Prace na kolei idą pełną parą. Od 18 kwietnia w związku z pracami na Dworcu Głównym niektóre pociągi pojadą objazdem. Taki stan potrwa do 9 czerwca. To jednak nie wszystko. Utrudnienia czekają też kierowców aut, bowiem prace budowlane przy wiadukcie kolejowym nad ul. Grzegórzecką przeniesione zostaną na drugą jezdnię i dla samochodów kierujących się w stronę Nowej Huty zostanie wyznaczony objazd. 

Największa inwestycja kolejowa w stolicy Małopolski wkracza w kolejna fazę. Rozpoczyna się wymiana rozjazdów na stacji Kraków Główny. W związku z tym od 18 kwietnia do 9 czerwca pociągi kursujące w kierunku Warszawy będą mogły odjeżdżać tylko z dwóch krawędzi peronowych. Zdecydowano więc, że niektóre składy wyruszając z Krakowa Płaszowa pominą stację Kraków Główny.

Mają jechać objazdem przez tzw. linię obwodową i zatrzymywać się na tymczasowym przystanku Kraków Olsza, który zlokalizowany jest w rejonie ul. Ptasiej (wejście od ul. Otwinowskiego). Będzie on obsługiwał pociągi regionalne. Pasażerowie pociągów dalekobieżnych, które  ominą stację Kraków Główny, będą odjeżdżać ze stacji Kraków Płaszów, a następnie zatrzymywać się w Miechowie.

Zmiany w centrum Krakowa

Z modernizacja krakowskiej linii kolejowej związany jest też to remont zabytkowego wiaduktu nad ul. Grzegórzecką. Wykonawca skończył już prace konstrukcyjne przy budowie sklepienia nad jezdnią w stronę ul. Dietla. 23 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu. Prace budowlane przeniesione zostaną na jezdnię biegnącą w stronę ronda Grzegórzeckiego. W związku z tym zostanie przywrócony ruch pomiędzy ulicami: Grzegórzecką a Dietla. Dla samochodów jadących w stronę ronda Grzegórzeckiego zostanie wyznaczony objazd przez ul. Starowiślną, Podgórską i Kotlarską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około 3 miesiące. Później ma być przywrócony ruch samochodowy w obu kierunkach.

Krk 300x250
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.