PILNE

Uwaga kierowcy! Nowa organizacja ruchu na ul. Zakopiańskiej

13 wrzesnia 2019 Komunikacja
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Dzisiaj ZDMK kończy prace na ul. Zakopiańskiej. Drogowcy wymienili zniszczone dylatacje. Aby realizować prace, niezbędne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na wiadukcie. Zmieniona organizacja ruchu w rejonie autostrady A4 pozostanie na dłużej - będzie analizowana przez Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. 

Zwężenie na wiadukcie oraz wyłączenie świateł tuż za nim pozwoliło na upłynnienie ruchu na trasie od Krakowa do Zakopanego. Tak pokazują pierwsze analizy. Wcześniej kierowców jadących dwoma pasami od strony Krakowa zatrzymywała sygnalizacja świetlna tuż za wiaduktem, przed odcinkiem z trzema pasami ruchu. W tym czasie jadący węzłem autostradowym od strony Katowic i Łagiewnik mogli włączać się do ruchu w ul. Zakopiańską.

Zarówno z autostrady A4, jak i od centrum miasta na sygnale zielonym mogły przejeżdżać tylko 2 pasy ruchu pojazdów, a na dalszym odcinku dostępne były 3. W ramach prac prowadzonych przez ZDMK i zajęciu jednego pasa ruchu pojawiła się szansa przetestowania, jak płynnie - każdy z kierunków ruchu (Katowice, Łagiewniki i Kraków - wiadukt) wjeżdża na ul. Zakopiańską na swój pas ruchu.

Sygnalizacja została ograniczona do niezbędnego minimum, jako sygnalizacja wzbudzana, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym poruszającym się przez łącznice autostrady A4. Pierwsze analizy pokazały, że kierowcy świetnie sobie radzą. Jednak prawdziwym testem dla Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK, Policji oraz GDDKiA będzie najbliższy weekend, kiedy pojawi się dodatkowy ruch tranzytowy. Zmieniona organizacja ruchu  przy zjeździe z autostrady w kierunku Zakopanego będzie obowiązywała do poniedziałku 16 września. Fot. ZDMK

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.