PILNE

Uwaga na utrudnienia. Przebudują ul. Krzyżańskiego

10 sierpnia 2018 Komunikacja
Autor:  Jakub Kot

W sobotę ruszają prace związane z rozbudową ulicy Mirosława Krzyżańskiego. Będą one prowadzone od wlotu skrzyżowania z ul. Myślenicką i H. Niewodniczańskiego do granicy miasta. Na czas remontu droga będzie całkowicie zamknięta. 

Oprócz samej drogi, wykonawca remontu zbuduje również kanalizację deszczową, zmodernizuje sieci gazową, wodociągową i elektryczną a także postawi nowe oświetlenie. Pieszych mieszkańców na pewno ucieszy wiadomość, że na ul. Krzyżańskiego powstanie także chodnik po obu stronach jezdni. 

Na czas remontu ulica M. Krzyżańskiego, na odcinku od ul. H. Niewodniczańskiego do granicy miasta wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Matematyków Krakowskichzostanie całkowicie zamknięta. Dla mieszkańców zostanie zachowany dojazd do posesji.

Dla kierowców zostały wyznaczone objazdy. Od strony Świątnik Górnych będą to ulice: Spacerowa, Łąkowa, Chałubińskiego (na wyznaczonym odcinku będzie dwukierunkowa), później ul. Kąpielowa, aż do ul. Zakopiańskiej.

Do obsługi pasażerów komunikacji miejskiej została wyznaczona na ulicy Matematyków Krakowskich tymczasowa pętla autobusowa "Zbydniowice". Linie autobusowe 215, 225, 915 będą kursować po zmienionych trasach. Linie 135 i 254 zostaną zawieszone, a z zamian uruchomione zostaną zastępcze linie autobusowe 735 i 754. Planowany termin zakończenia prac na ul. M. Krzyżańskiego to połowa listopada. 


Źródło: ZIKiT 





Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.