PILNE

Uwaga! Upały nie odpuszczają!

29 lipca 2018 Zdrowie
Autor:  Sabina Obajtek

Do Polski powróciła fala upałów. W najbliższym czasie termometry mogą wskazywać nawet 30 stopni Celsjusza. MSWiA apeluje o rozwagę.

Wysokie temperatury mogą być niebezpiecznie i niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Najlepiej unikajmy wówczas przebywania na pełnym słońcu i pamiętajmy o nawadnianiu organizmu. Nie wykonujmy tym czasie zbędnych prac fizycznych. Największe ryzyko wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych dotyczy niemowląt, małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku.

Na upały powinni uważać również kierowcy; w tym czasie nasza koncentracja jest bowiem osłabiona. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe.

O bezpieczeństwo zadbajmy też nad wodą: nad akwenami przestrzegajmy elementarnych zasad bezpieczeństwa oraz regulaminów kąpielisk. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika oraz nie pozostawiajmy dzieci bez opieki. Służby apelują, aby kąpać się tylko tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Jeśli zauważymy natomiast niebezpieczną sytuację nad wodą, niezwłocznie zadzwońmy na numer alarmowy 112. Właściwa reakcja może uratować komuś życie.

Źródło: MSWiA

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.