PILNE

W Łagiewnikach powstanie 50 mieszkań komunalnych

18 grudnia 2017 Inwestycje
Autor:  ANKO

W rejonie ul. Fredry w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki powstanie 50 mieszkań komunalnych. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił właśnie przetarg na zaprojektowanie i realizację bloku.

Czterokondygnacyjny blok gminny z prawie 50 mieszkaniami ma powstać przy ul. Fredry. - Oprócz zaprojektowania i wybudowania samego budynku, wykonawca będzie miał też za zadanie zrealizować miejsca postojowe, chodnik dojazd. Zaaranżowany będzie ogólnodostępny teren zielony. Podobnie jak w przypadku wszystkich gminnych budynków mieszkalnych, blok przy Fredry będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych – mówi Janina Pokrywa, dyrektor ZIM Kraków.

Oferty w przetargu ogłoszonym przez ZIM można składać do końca stycznia 2018 roku. Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2021 roku.

Obecnie - na zlecenie ZIM - trwa realizacja osiedla Przyzby-Zalesie na Ruczaju. Tam, w 10 niskich budynkach, powstanie 357 lokali, a także żłobek i biblioteka. Zaaranżowane będą miejsca postojowe, a także teren zielony, plac zabaw i miejsce do wypoczynku. W ramach kompleksu Przyzby-Zalesie ZIM wybuduje też Ośrodek Ruczaj, który będzie filią Centrum Kultury „Podgórza”.

Fot. pixabay.com

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.