PILNE

W weekend bez tramwajów na ul. Grzegórzeckiej

13 lutego 2018 Komunikacja
Autor:  m.s.

W  weekend ( 17-18 lutego) zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku od ul. Starowiślnej do Ronda Grzegórzeckiego. Konieczne jest bowiem wykonania niezbędnych prac związanych z przebudową wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej.

W tym czasie wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie: 

 linia 1 - kursować będzie po trasie czasowo zmienionej: od Salwatora do przystanku „Poczta Główna” bez zmian, następnie ul. Westerplatte, Lubicz, al. Powstania Warszawskiego do Ronda Grzegórzeckiego, gdzie powróci na swoją stałą trasę do Wzgórz Krzesławickich.

Częstotliwość i godziny kursowania linii pozostaną bez zmian;

linia 17 - w dniu 18.02.2018 r. (niedziela) zostanie zawieszona;

linia 19 - kursować będzie po trasie czasowo zmienionej: z Borku Fałęckiego do przystanku „Starowiślna”bez zmian, następnie ul. Starowiślna, Westerplatte, Pawią do przystanku „Politechnika”, gdzie powróci na swoją stałą trasę do Dworca Towarowego. Częstotliwość i godziny kursowania linii pozostaną bez zmian; linia 22 - kursować będzie po trasie czasowo zmienionej: z Borku Fałęckiego do przystanku „Starowiślna”bez zmian, następnie ul. Starowiślna, Westerplatte, Lubicz, al. Powstania Warszawskiego do Ronda Grzegórzeckiego, gdzie powróci na swoją stałą trasę do Walcowni.

Częstotliwość i godziny kursowania linii pozostaną bez zmian;

linie 184/484: w kierunku Os. Kurdwanów i Swoszowic Poczty kursować będą po trasie czasowo zmienionej: z Prądnika Czerwonego do przystanku „Rondo Grzegórzeckie” bez zmian, następnie ul. Kotlarską, Podgórską, Starowiślną, Dietla (zawrotka na skrzyżowaniu ul. Dietla i Wielopole) do przystanku „Starowiślna”, gdzie powrócą na swoje stałe trasy do końcówek Os. Kurdwanów (184) i Swoszowice Poczta (484). Przystanek „Rondo Grzegórzeckie” w kierunku końcówek Os. Kurdwanów i Swoszowice Poczta przeniesiony zostanie na pas tramwajowo-autobusowy na ul. Kotlarskiej. Przystanek „Starowiślna” w kierunku końcówek Os. Kurdwanów i Swoszowice Poczta przeniesiony zostanie do zatoki przy jezdni dla ruchu ogólnego przed skrzyżowaniem ul. Dietla i Starowiślnej.

Autobusy linii 184 i 484 dodatkowo będą zatrzymywać się na przystanku „Św. Wawrzyńca” i „Miodowa”; w kierunku Prądnika Czerwonego trasa pozostanie bez zmian. Przystanek „Starowiślna” w kierunku Prądnika Czerwonego przeniesiony zostanie do zatoki przy jezdni dla ruchu ogólnego za skrzyżowaniem ul. Dietla z ul. Starowiślna. Przystanek „Hala Targowa” w kierunku Prądnika Czerwonego przeniesiony zostanie na chodnik przy jezdni dla ruchu ogólnego na wysokości dotychczasowego przystanku na wspólnym pasie tramwajowo-autobusowym. Częstotliwość i godziny kursowania linii pozostaną bez zmian.

linia 719 - zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Dworzec Główny Wschód - Lubomirskiego, al. Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Podgórska, Starowiślna - Starowiślna. Powrót ul. Dietla i Grzegórzecką. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: „Dworzec Główny Wschód”, „Uniwersytet Ekonomiczny”, „Rondo Mogilskie”, „Rondo Grzegórzeckie”, „Św. Wawrzyńca” (tylko w kierunku Starowiślnej), „Miodowa” (tylko w kierunku Starowiślnej), „Starowiślna” (tylko w kierunku Dworca Głównego Wschód), „Hala Targowa” (tylko w kierunku Dworca Głównego Wschód). Linia kursować będzie w godzinach i z częstotliwością analogiczną jak linia 184.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych: Bilety okresowe wykupione na linie: 1, 17, 19, 22, 184/484 zachowują ważność na trasach stałych i objazdowych tych linii, a także na trasie linii zastępczej 719. Ponadto: Bilety okresowe wykupione na linię 17 zachowują ważność: na trasie linii 52 na odcinku Starowiślna – Dworzec Główny - Rondo Mogilskie. 

fot. krakow.pl

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.