24 lipca 2017 m.s.

W „Żeromskim” powstał Ośrodek Leczenia Przepuklin, jedyny w Małopolsce

Zdrowie

 W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie powstał Ośrodek Leczenia Przepuklin. Chirurdzy wykonują tam operacje przepuklin powłok jamy brzusznej, stosując najnowocześniejsze metody.

 W zależności do rodzaju przepukliny dobierają specjalne siatki, które wzmacniają to miejsce i nie pozwalają na powtórne powstanie ubytku. Siatki pozostają na stałe w ciele pacjenta, nie rozpuszczają się, lecz ulegają przerośnięciu tkanką naturalną. Metody beznapięciowe są bardziej efektywne: powodują mniejszy ból pooperacyjny, lepsze wyniki rekonwalescencji i szybszy powrót do zwykłego trybu życia.

 Do tej pory pacjenci cierpiący na przepukliny brzuszne, pooperacyjne, krążyli między szpitalami szukając fachowej pomocy. Teraz mogą otrzymać szybką i kompleksową opiekę w Ośrodku Leczenia Przepuklin w „Żeromskim”.

Zainteresowanych tematem zapraszamy do szpitala w najbliższą środę, 26 lipca, w godz. 12.00–13.00. Dr n. med. Jakub Łomnicki, pomysłodawca Ośrodka, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej, będzie udzielał szczegółowych informacji na temat wykonywanych

fot.magiczny krakow

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.