PILNE

Walczymy z cukrzycą. Darmowe badania dla krakowian

20 lutego 2017 Zdrowie
Autor:  m.s.

Krakowianie będą mogli niebawem za darmo dowiedzieć się, czy chorują lub są zagrożeni cukrzycą. Już w piątek - 24 lutego przy ul. Borkowskiej 5B pojawi się  Diabetobus, w którym (w godz. 10-16)  wykwalifikowany personel wykona badania i udzieli fachowych porad. 

Zgodnie z najnowszymi danymi World Health Organization na świecie żyje ponad 422 mln dorosłych z cukrzycą, a w Polsce 2,73 mln z czego wielu z nich w ogóle nie wie, że choruje. - Niestety, coraz częściej zmagają się z nią także dzieci, o czym często nie mają pojęcia ich rodzice. Co gorsza, cukrzyca czasem rozwija się w organizmie,  nie dając żadnych objawów. Dlatego też niezwykle ważne jest wykonywanie regularnych badań w celu jej wykluczenia bądź monitorowania leczenia - podkreśla lek. Dorota Skwira-Rutkowska.

W odpowiedzi na tę potrzebę, Fundacja NEUCA we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, organizuje ogólnopolską akcję badań, której celem jest promocja profilaktyki i szerzenie wiedzy na temat cukrzycy. Specjalnie przygotowany na tę okazję diabetobus odwiedzi ponad 100 miejsc w całej Polsce, by sprawdzić poziom cukru we krwi Polaków. Dodatkowo, każdy pacjent będzie mógł także zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić wskaźnik BMI, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą. 

Udział w badaniu jest bezpłatny, ale wymagane są wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje na temat terminów badań i lokalizacji znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia (fundacjaneuca.pl).

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.