PILNE

Weekend: bliżej wiosny, bliżej kultury

03 marca 2017 Kultura
Autor:  MB

Wikimedia Commons Tomasz Chorwat

Operetka, legendy rocka, nowa wystawa po drugiej stronie Wisły i tworzenie biżuterii z części samochodowych – weekend zapowiada się bardzo różnorodnie i bardzo wiosennie.

Jeśli dawno nie odwiedzaliście Cricoteki w Starym Podgórzu koniecznie wybierzcie się do niej w ten weekend, aby obejrzeć nową wystawę. Już w piątek wieczorem otwarta zostanie ekspozycja Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i artyści Teatru Cricot 2. Rzym 1979. W roku obchodów 100-lecia awangardy muzeum przypomni zagraniczną wystawę polskich twórców, którą odtworzono dzięki nieznanej dotąd dokumentacji z archiwum włoskiego promotora twórczości Tadeusza Kantora. W sobotę będzie można zwiedzić ekspozycję z kuratorem (obowiązuje rezerwacja miejsc).

Pierwszy weekend marca zbliża nas nie tylko do wiosny, ale i do muzyki. Miłośnicy koncertów na pewno nie będą narzekać na brak atrakcji. W piątek w TAURON Arenie Kraków zagra szwedzka grupa Sabaton. Sobota upłynie pod znakiem legend polskiego rocka – w Łaźni Nowej wystąpią zespoły Proletaryat, Sztywny Pal Azji, Kobranocka i Róże Europy. Również w sobotni wieczór fanów bardziej popowych brzmień zaprosi ICE Kraków, gdzie zabrzmi mocny, charakterystyczny głos Beaty Kozidrak.

Poszukiwacze muzycznych eksperymentów powinni odwiedzić w sobotę Klub Kwadrat i posłuchać amerykańsko-francusko-szwedzkiej ekipy Blues Pills, a niedzielę zakończyć w Fortach Kleparz, gdzie wystąpi Krzysztof Zalewski z repertuarem ze swojej autorskiej płyty Złoto. W bardziej kameralnych warunkach, ale ze sporą dawką kulturalno-muzycznych inspiracji, zaprezentuje się polsko-ukraiński zespół Dagadana, który na koniec weekendu wystąpi w klubie Strefa.

Kino Kijów.Centrum przygotowało na sobotni wieczór prawdziwą gratkę dla miłośników opery - pokaże spektakl The Metropolitan Opera, baśń muzyczną Antonina Dvořáka pt. Rusałka. Niedziela upłynie tu natomiast pod znakiem widowiska multimedialnego Upiór w operetce, które zaprezentuje Filharmonia Futura.

Podczas weekendu nie zabraknie też kreatywnych warsztatów dla małych i dużych. Na niedzielnych warsztatach plastycznych w Teatrze Groteska najmłodsi wykonają kukiełki ze zwierzyńca Doktora Dolittle. Starsi powinni się wybrać do Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet odbędą się specjalne warsztaty. Będzie można zaprojektować na nich industrialną biżuterię, np. świecącą w promieniach UV lub wykonaną ze śrubek czy elementów chłodnicy.

Szykuje się też wiele słońca, warto więc pomiędzy wszystkimi kulturalnymi atrakcjami znaleźć czas na przedwiosenny spacer.

Zdjęcie: Tomasz Chorwat, Wikimedia Commons.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.