PILNE

Większe zainteresowanie miejskimi parkingami

48,5 tys. kierowców skorzystało w 2016 roku z parkingów zarządzanych przez spółkę Miejska Infrastruktura. Sporym zainteresowaniem cieszą się abonamenty.

04 stycznia 2017 Komunikacja
Autor:  ANKO

48,5 tys. kierowców skorzystało w 2016 roku z parkingów zarządzanych przez spółkę Miejska Infrastruktura. Sporym zainteresowaniem cieszą się abonamenty.

Spółka Miejska Infrastruktura zarządza dwoma parkingami: wybudowanym w 2014 roku parkingiem „Przy Muzeum” oraz oddanym latem ubiegłego roku parkingiem „Stare Podgórze” na tyłach KS Korona. Łącznie dysponują one ok. 330 miejscami postojowymi.

– Porównując dane z ubiegłego i z 2015 roku wyraźnie widać, że rośnie popularność tych obiektów. W przypadku parkingu „Przy Muzeum”, który działa już kolejny rok, zainteresowanie wzrosło o ponad 80 proc. Jestem przekonany, że w roku 2017 na parkingu „Stare Podgórze”, który działa na razie 5 miesięcy, odnotujemy wzrost na podobnym poziomie – mówi Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury.   

Łącznie w roku 2016 z obu zarządzanych przez Miejską Infrastrukturę Sp. z o.o. parkingów skorzystało prawie 48,5 tys. kierowców. Wykupiono blisko 1,4 tys. abonamentów.

Parkingi, którymi zarządza Miejska Infrastruktura oferują atrakcyjny cennik za postój, w wielu przypadkach opłata jest niższa niż w strefie. Pierwsze 30 minut to jedynie 1,5 zł, za godzinę
zapłacimy 3 zł, a abonament dobowy wyceniono na 25 zł. Porównując do opłat w strefie: w przypadku postoju przy chodniku za 10 godzin od 10 do 20 zapłacimy 31,60 zł, czyli więcej niż za całą dobę w parkingach zarządzanych przez Miejską Infrastrukturę.

 

 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.