PILNE

Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja w Parku Jordana

03 sierpnia 2019 Inwestycje
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Znamy wykonawcę robót budowlanych związanych z budową wodnego placu zabaw oraz rewitalizacją parku Jordana etap 1. Prace ruszą lada moment. 

Na ogłoszony przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przetarg wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejszą z nich złożyła firma KRISBUD Sp. z o.o. z Trzebini, która wyceniła swoje prace na 9 243 560 zł brutto. Zgodnie z obowiązującym prawem, pozostali uczestnicy postępowania mają 10 dni na złożenie odwołania. Jeśli takie nie wpłyną, to po 12 sierpnia inwestor podpisze umowę z wykonawcą.

Zakres prac jest szeroki i obejmuje całościową rewitalizację obszaru parku wzdłuż ulicy Reymana, w rejonie dzisiejszego stawu i górki saneczkowej aż do Domu Harcerza. Najpierw zacznie powstawać wodny plac zabaw i jego najbliższe otoczenie. W związku z rozpoczynającą się inwestycją teren sadzawki został ogrodzony ze względu na zły stan techniczny. Niebawem zostanie przekazany wykonawcy robót. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w wakacje przyszłego roku dzieci będą mogły już z niego korzystać.

Przypomnijmy, wodny plac zabaw w parku Jordana to jedno z zadań, które zwyciężyło w głosowaniu mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego w 2016 r. Będzie on wyposażony w wiele sprzętów uatrakcyjniających wodne szaleństwo. Nie zabraknie tam wodnej armatki, fontanny rozpylającej wodę i wodnych strumieni. Fot. ZZM 

Źródło: krakow.pl

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.