PILNE

Wspólne śpiewanie w rocznicę Powstania Warszawskiego

31 lipca 2019 Kultura
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji "Burza". W czwartek, 1 sierpnia, o 17.00 w godzinie "W", w całej Polsce, w tym Krakowie, zawyją syreny. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami. Pojazdy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice ozdobione biało-czerwonymi chorągiewkami. O godz. 19.00 na Małym Rynku odbędzie się specjalna edycja Krakowskiej Lekcji Śpiewania. 

1 sierpnia budynki urzędów i budynki użyteczności publicznej oraz miejskie place będą udekorowane flagami państwowymi. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zachęca, aby flagi w tym dniu powiesić także na wszystkich budynkach prywatnych. Z tej też okazji TAURON Arena Kraków, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka oraz kładka o. Bernatka będą podświetlone w barwach biało-czerwonych.

O godz. 17.00, czyli o godzinie "W", w całym kraju, w tym Krakowie, zawyją syreny alarmowe. Każdy będzie mógł się zatrzymać na chwilę po to, aby uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.

O godzinie 19.00 rozpocznie się specjalna 72 1/75. edycja Lekcji Śpiewania (z ułamkowym liczebnikiem) przygotowana z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Na koncert "Kraków w hołdzie powstańcom Warszawy", którego głównymi wykonawcami są krakowianie, tradycyjnie zapraszają: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Teatr Loch Camelot i Biblioteka Polskiej Piosenki. Na tę szczególną okazję Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 2000 bezpłatnych śpiewników. Śpiewnik w wersji elektronicznej będzie można pobrać na stronie internetowej Biblioteki Polskiej Piosenki.Fot. materiały prasowe

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.