PILNE

Wykreują świat superbohaterów w TAURON Arenie

02 marca 2017 Kultura
Autor:  MB

News.Krakow.pl

News.Krakow.pl

News.Krakow.pl

Wirtualna rzeczywistość, muzyka filmowa, dynamiczna choreografia i superbohaterowie. To wszystko składa się na wyjątkowe przedsięwzięcie, które już 29 kwietnia zostanie zaprezentowane w TAURON Arenie Kraków. Jego organizatorzy podkreślają, że to pierwszy tego typu koncert na świecie.

- Zależało nam na tym, żeby rozszerzyć tradycyjną formułę koncertu muzyki filmowej – mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Bober z fundacji Plateaux, pomysłodawca i główny producent projektu Superheroes in concert. Podkreślił, że to jedyne tego typu wydarzenie na świecie, podczas którego widzowie głębiej wejdą w wykreowany przez twórców świat dzięki wykorzystaniu własnego smartfona i gogli VR.

Koncert będzie mieszanką muzycznych wrażeń z tańcem oraz elementami wirtualnej rzeczywistości. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod kierunkiem Macieja Sztora wykona utwory m.in. z filmów Amazing Spider-Man, Batman vs Superman, Iron Man, Captain America, Incredible Hulk czy The Avengers, autorstwa takich mistrzów muzyki filmowej jak Alan Silvestri, Hans Zimmer, James Horner, Ramin Djawadi oraz Brian Tyler.

O choreografię i taneczną oprawę spektaklu zadbają Bartek Wójcik i Julia Adamczyk, znani szerokiej widowni z programu You Can Dance. Tancerz zaznaczył, że projekt Superheroes in concert łączy płaszczyznę teatralną, show telewizyjne (będzie pokazywane przez kamery) i rzeczywistość filmową, w którą wprowadzają efekty specjalne, choćby takie jak interaktywna podłoga LED będąca miejscem tanecznych występów. – Dla mnie w choreografii jest też istotne to, by pokazać pierwiastek superbohatera, o którym opowiadamy – podsumował.

Koncert oferuje dwie formy uczestnictwa w spektaklu. Pośród około 15 utworów 8 będzie prezentowanych wyłącznie na żywo, a 7 również z wykorzystaniem możliwości oferowanych przez wirtualną rzeczywistość. Ci, którzy zdecydują się na tę dodatkową atrakcję, otrzymają link do pobrania specjalnej aplikacji, a podczas wydarzenia gogle VR, które pozwolą wejść głębiej w świat filmowych superbohaterów.

Kwiecień będzie miesiącem premierowym przedsięwzięcia Superheroes in concert. Spektakl zostanie zaprezentowany wtedy w krakowskiej TAURON Arenie. Rzeczniczka prasowa Agencji Rozwoju Miasta, Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, podkreśliła, że jest to obiekt doskonale przystosowany do tego rodzaju wydarzeń: – Tutaj przeżywa się ogromne emocje i pewnie tak też będzie podczas tego koncertu.

W kwietniu spektakl zaprezentowany zostanie również we Wrocławiu, a jesienią będzie można obejrzeć go w Trójmieście. Pojawiają się także zapytania o pokazy zagraniczne. Organizatorzy nie mówią nie, ale podkreślają, że jeszcze nie podjęli decyzji.

Zdjęcia: News.Krakow.pl - konferencja prasowa poświęcona projektowi Superheroes in concert, 2 marca 2017.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.