PILNE

Z Krakowa do Katowic w 62 minuty. Nowe połączenie kolejowe już w grudniu.

23 czerwca 2020 Komunikacja
Autor:  Zuzanna Dziadowiec

Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie ogłosiły właśnie nowe połączenie na trasie Katowice-Kraków, które zostanie uruchomione już pod koniec tego roku. Z tej okazji w pierwszą trasę do stolicy Małopolski wyruszył nowoczesny Powstaniec Śląski.

"Połączenie z Krakowem to doskonała wiadomość dla mieszkańców regionu, którzy w komfortowych warunkach będą mogli odwiedzić stolicę małopolski, dojechać do pracy, na uczelnię czy odwiedzić bliskich" - mówił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Nowa trasa znacznie podniesie komfort podróży, zwłaszcza jeżeli chodzi o czas dojazdu, który będzie trwać nieco ponad godzinę, a nie jak dotychczas - co najmniej 100 minut.

"Zależy nam na tym, by to połączenie było znacznie szybsze niż dotychczasowa oferta innych przewoźników i wierzę, że kolej stanie się realną alternatywą dla podróży samochodem" - dodaje członek Zarządu Województwa Śląskiego, Beata Białowąs.

W ubiegłym roku z usług Kolei Śląskich skorzystało blisko 20 mln pasażerów. Regularne połączenia z Krakowem mają zostać uruchomione wraz z nowym rozkładem jazdy, czyli od 13 grudnia 2020 roku.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.