09 października 2017 ANKO

Zabrakło pieniędzy na szkołę i przedszkole. Prezydent poprosi radnych

Inwestycje

Prezydent wystąpi do rady miasta o zwiększenie środków na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 53 oraz budowę przedszkola przy al. Dygasińskiego. Obu przetargów nie udało się rozstrzygnąć.

Zgodnie z planami w przyszłym roku przy ul. Dygasińskiego miało powstać czterooddziałowe przedszkole dla setki dzieci. Miasto zamierzało wydać na ten cel nieco ponad 2,9 mln złotych. Do ogłoszonego we wrześniu przetargu zgłosiły się cztery firmy. Najniższa oferta opiewała na niemal 4 mln zł, a najwyższa na ponad 7 mln. W związku z tym przetarg nie został rozstrzygnięty.

Nie udało się również znaleźć firmy, która do pękającej w szwach Szkoły Podstawowej nr 53 przy ul. Skośnej dobudowałaby nowe sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę i salę gimnastyczną. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 7,5 mln zł. Dwie firmy, które stanęły do przetargu chciały wykonać te prace za niemal 15 mln zł.

Dziś prezydent Jacek Majchrowski poinformował, że wystąpi do rady miasta o jak najszybsze zwiększenie środków w budżecie na oba zadania, tak by zdążyć je zrealizować zgodnie z wcześniejszymi planami, czyli: do 2019 roku w przypadku SP nr 53 i do 2018 r. jeśli chodzi o budowę przedszkola przy al. Dygasińskiego. - Doskonale zdaję sobie sprawę, że obie inwestycje są bardzo ważne i pilnie potrzebne - napisał prezydent na swoim Facebooku.

Fot. SP nr 53, otwarcie nowego boiska 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.