PILNE

Zaczął się remont wiaduktu przy ul. Miodowej. Będzie dodatkowe przejście dla pieszych

13 lutego 2018 Komunikacja
Autor:  m.s.

Rozpoczęły się prace budowlane związane z modernizacją wiaduktu kolejowego na ul. Miodowej. Do 19 marca utrzymany będzie tam ruch pieszy i samochodowy. Potem przejazd zostanie zamknięty na około pięć miesięcy.

Modernizacja zabytkowego obiektu odbywa się w ramach rozbudowy linii kolejowej między Krakowem Głównym, a Podłężem. Wiadukt  zostanie przebudowany, a dla pieszych i rowerzystów pojawią się nowe przejścia. Nowa trasa ma poprawić bezpieczeństwo tych, którzy z ulicy Miodowej kierują się w stronę Cmentarza Żydowskiego. Nie będą musieli bowiem korzystać już z wąskiego tunelu, przeznaczonego dla samochodów.  Pod torami powstanie dla nich  dodatkowe przejście.

Budowa przejścia pod torami realizowana będzie etapami, ponieważ konieczne jest zachowanie ruchu pociągów w trakcie prowadzenia prac. Pierwsze roboty ruszyły już w zeszłym tygodniu.

– Na bazie doświadczeń uzyskanych przy realizacji innych obiektów, czyli Prądnickiej i Kopernika, dostosowując założenia technologiczne i organizacyjne robót do warunków miejskich, staramy się tak prowadzić roboty, by przejazd i przejście dla pieszych były otwarte jak najdłużej – informuje PKP PLK. Jeszcze przez miesiąc zostanie utrzymany ruch samochodowy i pieszy, a od 19 marca przejazd zostanie zamknięty na około pięć miesięcy. Zakończenie wszystkich prac budowlanych w rejonie ul. Miodowej planowane jest na II połowę 2020 roku.

fot. PKP PLK

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.